העברת כספים מחו"ל - פורום הלבנת הון וגילוי מרצון

שאלה חדשה
 • אריאל

  נשלח ע"יאריאל 18:45, 24 במאי 2012

  שלום, אמא שלי המתגוררת בחו"ל חוזרת לארץ במעמד של תושב חוזר. היא מכרה נכס בחו"ל ומשלמת עליו מס בחו"ל ורוצה להעביר לי את הכסף לחשבון שאני פותח על שמי, ושאליו היא תתווסף כבעלת חשבון ברגע עלייתה. האם הכסף מחייב במס? האם זאת הצורה היעילה ביותר להעברת כסף במקרים זהים? תודה מראש אריאל

  השב
 • 09:36, 25 במאי 2012

  אריאל שלום - על פי המתכונת שאתה מתאר הכסף שיגיע מחו"ל לא יחוייב במס בישראל במועד הגעתו. לעומת זאת, הריביות על החשבון בישראל עשויות להתחייב במס. יש לזכור שלאמך עשויות להיות, בנסיבות מסויימות, הטבות מס כתושבת חוזרת. צרופך לחשבון עלול לשלול ממנה זכויות מסויימות (שכן אז הכסף יחשב כשייך גם לך). יש אפוא מקום לשקול שהחשבון שיפתח יהיה על שמה בלבד.
  בברכת חג שמח,

  תגובה

אתם מבקשים להכניס או להוציא כספים מישראל? חילטו לכם נכסים או כספים? הטילו עליכם עיצום כספי? הבנק דורש פרטים על נהנים בחשבון שפתחתם? אתם מבקשים "לייבא" הון מחו"ל, וחוששים מפני הרשויות? מאבק הרשויות בהלבנת הון ובפשיעה כלכלית צבר תאוצה בעשור האחרון. הוטלו חובות דיווח נוקשות על העברות כספים, ומוטלים קנסות כבדים על המפרים חובות אלה. הוקנתה לרשויות סמכות רחבה לתפוס ולחלט נכסים הקשורים בעבירות כלכליות ובעבירות מס. פורום זה בא לספק מענה לשאלות העוסקות בתחום הלבנת ההון, הפשיעה הכלכלית ועוד.