• 29 במרץ 2012

  תשלום ארנונה כתנאי לרישום דירה בטאבו

  שלום רב,

  לפני כ-13 שנים נכנסנו לגור בפרויקט חדש שנבנה ע"י אפריקה ישראל, שהיתה מחויבת לרשום את הדירות בטאבו על שם הרוכשים.
  החברה התמהמה - ורק לאחרונה הסכימה לבצע את רישום הדירות בטאבו כנדרש.
  לאחרונה, ביצעה המועצה המקומית שבשטחה נמצאות הדירות מדידה של הנכסים לצורכי חישוב ארנונה מחודש ועפ"י מדידות אלה קבלו רוב התושבים העלאה בארנונה עקב שטחים מוגדלים.
  מבדיקה שבצענו עולה שהמדידה היתה בלתי אמינה ורוב השטחים הנוספים שגויים. רבים מהתושבים הגישו השגה, שבעקבותיה המועצה הבטיחה לבצע מדידה מחודשת. אולם, היא לא ביטלה את החיובים לפי המדידה השגויה.

  כרגע, חברת אפריקה ישראל דורשת מהתושבים המבקשים להשלים את הרישום בטאבו לקבל אישור מהמועצה על כך שאין להם כל חוב. המועצה מסרבת לתת אישור כזה לכל הדיירים שהגישו השגה. ודורשת את תשלום מלוא הסכום על כל השטחים הנוספים באופן רטרואקטיבי מלפני שנתיים.

  האם חברת אפריקה ישראל יכולה להתנות את העברת הדירות בטאבו שהיתה צריכה להתבצע לפני 13 שנים בתשלום הארנונה היום?

  האם המועצה המקומית יכולה לסרב לתת אישור לאלו שלא שילמו עבור שטח שבהשגה?

  בתודה מראש א בנאי

  29 במרץ 2012
 • 31 במרץ 2012

  תשלום ארנונה כתנאי לרישום דירה בטאבו

  אפריקה ישראל צריכה אישור היעדר חובות מהעירייה. אפשר לשלם "תחת מחאה" לצורך קבללת האישור ואח"כ לתבוע את העירייה או להגיש עתירה מינהלית לביטול החיוב הרטרואקטיבי ומתן האישור.

  www.dayanlaw.co.il

  31 במרץ 2012
  • 4 ביוני 2012

   תשלום ארנונה כתנאי לרישום דירה בטאבו

   שלום רב,
   באותו עניין וכנראה גם אותו פרוייקט.. לאחר ביצוע המדידות החדשות מטעם המועצה ועם קבלת התוצאות, פנינו למועצה בבקשה לקבל פירוט מדוייק של חישובי הארנונה עד השינוי ולאחריו כמו גם הסבר עפ״י איזה חישוב נקבעה תוספת של עשרות מ״ר על ההערכה הקודמת. למרות שפנינו פעמיים לא קבלנו כל תגובה.
   האם אין כל מחוייבות מצד המועצה לספק לתושבים הדורשים זאת פירוט של חישובי הארנונה והסבר מפורט על שטחים שכביכול התווספו לדירה ו/או לשטחים המשותפים? והאם יש דרך להקפיא את התשלומים הרטרואקטיביים הנדרשים עד לקבלת הפירוט הנדרש?

   4 ביוני 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?