העברת ארנונה על שם השוכר - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • אניה

  נשלח ע"יאניה 09:20, 30 במאי 2013

  שלום רב לך ובוקר טוב, אני שוכרת דירה כבר כ-3 שנים. בעל הדירה - המשכיר מסרב בכל תוקף מסיבות לא ברורות שלא להעביר את שם הארנונה על שמי ואף הוסיף משפט בחוזה השכירות כי "מוסכם שהארנונה תישאר על שם המשכיר". אציין כי אני נושאת כבר כ-3 שנים בתשלום אגרת הארנונה ולא פיגרתי בתשלום אף לא פעם אחת. כיום, הפכתי לגרושה - אם חד הורית ועימי בדירה גר בני בן החמש. ניסיתי לדבר עם המשכיר בעניין ההנחה שאני אמורה לקבל כאם חד הורית בתשלום הארנונה (20%) אך בתנאי שהיא תהיה רשומה על שמי, אך המשכיר מתנגד להעברה. פניתי עירייה והבנתי כי המשכיר נהג שלא כחוק וזאת לפי סעיף 326 לפקודת העירייה כי מחובתו להעביר את הארנונה על שם המשכיר... נשאלת השאלה אם אבצע את ההעברה בכל זאת, כדי לקבל את ההנחה המובקשת, האם המשכיר יכול לתבוע אותי כך או אחרת בגלל שבחוזה השכירות כתוב שהארנונה תישאר על שמו ?? אודה להתייחסותך המהירה. תודה רבה

  השב
 • 09:40, 30 במאי 2013

  שלום רב,
  בכדי להשיב ביסודיות לשאלתך יש לעיין בהסכם השכירות בין הצדדים.
  באופן כללי יכול ושלמשכיר תהיה זכות לתבוע אותך בשל "הפרת הסכם" בכך שביצעת שינוי מחזיק בעירייה ואולם תוכלי להעלות טענת הגנה ולפיה לאור התנהלותו וסירובו לבצע שינוי המחזיק בעירייה הרי שנמנע ממך לקבל את ההנחות המגיעות לך על פי דין.
  בכל מקרה הייתי ממליץ לך לקבל יעוץ משפטי בנושא.
  בברכה,
  רועי בלסיאנו, עו"ד.

  תגובה
 • 10:49, 30 במאי 2013

  תודה. האם אני יכולה לקבל ייעוץ באמצעותך ? במה זה כרוך ?

  תגובה
 • 11:41, 30 במאי 2013

  אנא צרי עימי קשר טלפוני

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.