איך מודדים שטח המבנה לצורך חיוב ארנונה? - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • אליהו

  נשלח ע"יאליהו 14:18, 6 ביוני 2014

  בימים האחרונים קיבלנו מהמועצה המקומית שלנו הודעת שומה ובה עדכון שטח הנכס לעניין ארנונה. במכתב זה עודכן שטח הדירה שאנחנו שוכרים מ 92 מ"ר ל 116 מ"ר. שאלתי הראשונה: כיצד יש למדוד שטח הדירה. מבחוץ או מבפנים? הרי שיש הבדל לא מבוטל בין שטח נטו לברוטו בגלל שטח עובי הקירות וכדומה? למכתב זה מצורף דף עם סכימה של הדירה עם מידות הנכס. שם מופיע חישוב 'סה"כ שטח לחיוב', 'סה"כ שטח מדור' ולקראת הסוף למטה כתוב בכתב יד בעת בשורת 'שטח משותף לנכס' 4 מ' השאלה השניה: עד כמה קביל כתב יד זה? על סמך מה בכלל מחשבים שטח משותף לנכס? אני שוכר דירה זו כבר כ 3 שנים ולא נעשו בה שום שינויי מבנה. גם בתקופת השוכר שגר כאן לפנינו במשך לפחות 6 שנים לא נעשו שינויי מבנה. אותי אמנם דורשים לשלם הפרש שטח המעודכן החל מתחילת שנה זו אך השאלה היא האם זה תקין לדרוש עדכון תשלום בהינתן שבמשך שנים בקודמות, לא פחות מ 9 אולי גם יותר, לא נעשו כל שינויים במבנה הדירה?

  השב
 • 23:18, 6 ביוני 2014

  בדיוק אותה שאלה ואותו סיפור אצלינו ,בטאבו מופיע הרבה פחות מ''ר ממה שהם חישבו מחדש.

  תגובה
 • 07:44, 8 ביוני 2014

  כאמור לעיל, לפי הוראות צו הארנונה

  תגובה
 • 13:09, 7 ביוני 2014

  שיטה ידועה מעלים ואז אם אתה רוצה לערער תדלם למודד פרטי! זה הדיטה של העיריות
  בערוץ 10 נחשף שהחברות מדידה מקבלות כסף רק אם הם מילים את מספר המטרים של הדירה! הבנתם?
  המדינה רקובה מהיסוד!

  תגובה
 • 07:43, 8 ביוני 2014

  שטח דירה נמדד לפי הכללים בצו הארנונה של הרשות המקומית (מפורסם באתר האינטרנט שלה). יש רשויות שמודדות "נטו" ללא קירות חוץ ופנים ויש כאלו שמודדות ברוטו לרבות חלק יחסי בשטח המשותף. עדכון השטח לחיוב נעשה ככל הנראה הואיל ועד כה לא היו בידי הרשות נתונים מדויקים. בכל מקרה הרשות אינה יכולה לשנות את שיטת המדידה (למשל אם בעבר חייבו נטו היא אינה יכולה להחליט שעכשיו יחויבו שטחים משותפים.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.