ארנונה בירושה - פורום ארנונה

שאלה חדשה
 • ניקה

  נשלח ע"יניקה 10:16, 16 בפברואר 2015

  שלום, אשמח לקבל את עזרתכם. אבי נפטר בתאריך 9.3.2012. דרך אתר לאיתור קרנות פנסיה\ביטוח מצאתי שיש קופת גמל ברשותו עם פיצויי פיטורין. כדי למשוך את הכספים נדרשתי להוציא צו ירושה מעו"ד. הוצאתי, וקיבלתי את הסכום. לפני כמה חודשים קיבלתי מעירית חיפה דרישה לתשלום ארנונה ע"ש אבי על חוב מהתאריכים 1.9.2011 - 31.8.2012. 7 חודשים לאחר פטירתו ע"ס 1600 ש"ח. שוחחתי עם נציג ושלחתי להם תעודת פטירה והצהרה שלא קיבלתי עיזבון בפטירתו. לא הייתי איתו בקשר, אין לו נכסים או כספים חוץ מקופת הגמל שהבנתי שאינה נכללת בעיזבון. לאחר שיחתי מולם, קיבלתי שוב ושוב מכתבים חוזרים לתשלום החוב בגלל שאני רשומה בתור היורשת שלו. קראתי קצת בפורומים והבנתי שחובות עוברים בירושה עד גובה העיזבון. האם אני חייבת לשלם את האנונה? האם הם יכולים לעקל את חשבונותיי בגלל שאני מסרבת לשלם את החוב? (אני בת 24, סטודנטית, ואין לי את האפשרות לשלם את החוב)

  השב
 • 17:58, 5 במרץ 2015

  הכלל הוא שחובות ארנונה הם על שם המחזיק ולא ניתן להעבירם על שם אחר. זו שאלה שנמצאת יותר בתחום של דיני ירושות ופחות בענייני ארנונה. היות ואיני מתמצא בדיני ירושות ניסיתי למצוא לך תשובה עניינית ללא הצלחה ומכאן גם העיכוב במענה לשאלתך.

  תגובה

ארנונה, אגרות והיטלים, דרישה מהעירייה, הליכי גביה, איך מתמודדים עם הרשות המקומית? מה קובע החוק? מה מותר ומה אסור? מדיניות מיסוי ראויה בשלטון המקומי וכל שאלה שתרצו בתחום, בפורום זה.