מס רכישה - לאשתי יש דירה.. - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
  • חנוך ברק

נשלח ע"יחנוך ברק 10:45, 6 בדצמבר 2013

שלום, בת זוגי ואני התחתנו לפני כשנה.. לשנינו אלו אינם נישואים ראשונים.. לפני כשנתיים בהיותה לבדה קנתה זוגתי דירה מאד זולה.. בימים אלו גרושתי ואני מוכרים את דירתנו המשותפת ובחצי ממחירה אני מתכוון לקנות לי דירה (מבחינתי - דירה ראשונה ויחידה).. ואז.. שמעתי "פתאום" על מס רכישה מפלצתי.. הכצעקתה? האם הדירה ה"מסכנה" של אשתי שנרכשה טרם נישואינו תאלץ אותי לשלם מס רכישה על הדירה - מבחינתי, היחידה - שאקנה? אין דרך להימנע מכך? אולי ע"י העברת נכסים על שמם של הילדים? תודה מראש על תגובתך.. חנוך

השב
  • 13:26, 16 בדצמבר 2013

שלום חנוך,
    שאלה זו הינה בסוגיית מיסוי מקרקעין והייתי ממליצה לך לפנות לפורום העוסק בתחום זה על מנת שיעזרו בבחינת חישוב מס.
    לא הייתי ממהרת לרשום נכס על שם הילדים בשל אותה סוגיית מס, בעתיד.
    יחד עם זאת הייתי ממליצה לך לפנות לייעוץ משפטי מסודר עם כל הפרטים והמסמכים על מנת שהן הייעוץ והן הנתונים יהיו מדוייקים.

אשמח למתן ייעוץ במשרדי.
    בהצלחה,
    סופי ספקטור, עו"ד

תשובה זו אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כלשהו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.