• 19 בינואר 2014

  בירור על סעיפים בהסכם ממון

  שלום, בן זוגי בן 67 ואני בת 53 ידועים בציבור מזה כ 15 שנה.אנחנו מתגוררים בדירה אשר בבעלותו כ 12 שנה. בן זוגי אדם אמיד, כרגע מתפרנס מפנסיה חלקית והכנסות מהשקעות. אני איני עובדת מחוץ לבית, הכנסתי היא משכר דירה יחידה שברשותי, כאשר את רב הסכום אני מכניסה לחשבון משותף, והוא מצידו מפקיד בחשבון זה את הפנסיה שלו. ברשותנו הסכם ממון, אשר מורה שלי אין כל חלק ברכושו. לאחר פטירתו, הדירה תעבור על שם בניו, ואני אהיה רשאית להתגורר בה עד סוף חיי, וזאת בתנאי שלא יהיה לי בן זוג חדש. במידה וניפרד אני זכאית לקבל סכום של 125,000 ש"ח. התנאי לפרידה הוא הגשת מכתב של אחד מהצדדים שברצונו להפרד, תוך שלושה חודשים (במקרה שלי) אני אמורה לעזוב את דירתנו.
  השאלות שלי:
  1. במידה ובעתיד בן זוגי ירצה להפרד, איך ניתן " להקשות " על ההליך. כלומר, למנוע מצב שבזקנתו, לדוגמה, במידה ויכנס לבית אבות, הבנים ישכנעו אותו " להפטר " ממני, ויגרמו לו לכתוב לי מכתב המורה על פרידה?
  2. אחרי פטירתו, האם יש בעיה שהדירה תרשם על שם בניו? בן זוגי סרב להצעה של " יורש מוריש יורש". וכן, הוא טוען שרשם בצוואתו שאהיה רשאית לגור בדירה עד סוף חיי.

  19 בינואר 2014
 • 12 בפברואר 2014

  הסכם ממון

  שלום שיר,
  חשוב מאוד לבחון ולקורא את הסכם הממון אשר חתמתם עליו בטרם אוכל לענות בצורה מדוייקת לשאלותייך.
  אני מבינה שהנכס נרכש בזמן החיים המשותפים שלכם..האם נעשו שינויים בנכס? ממתי הסכם הממון? האם קיימת משכנתא/הלוואה? משולמת מהחשבון המשותף? ועוד ועוד שאלות שרק לאחר קבלת המידע אוכל להתייחס לשאלותייך.

  אני ממליצה לך בחום לפנות לעו"ד מומחה בתחום על מנת שיבחן את ההסכם באופן מקצועי וייעץ לך איך להתנהל מכאן והלאה.
  אגב לעניין צוואה- לא הייתי מסתמכת רק עליה מאחר ואין לך מידע וודאי וניתן לשנות צוואה בכל רגע נתון.

  בהצלחה,
  סופי ספקטור, עו"ד

  תגובה זו אינה מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי כלשהו.

  12 בפברואר 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?