חובות וזכויות של בעל בדירה שרשומה שייכת לבת זוגו - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • אפרים

  נשלח ע"יאפרים 14:08, 23 באפריל 2014

  אבי הוא אלמן שהתחתן לפני כ-8 שנים בשנית. הוא ובת זוגתו קנו דירה לאחר החתונה בעלות של 500 אלש"ח(היום שוויו 1.4 מלש"ח) .רוב הכסף של הדירה ניתן ע"י בת זוגתו. לפני כשנה הם נקלעו לחובות ופנו לבית המשפט בבקשה שיאושר להם הסדר חוב(הם משלמים בערך 1500 ש"ח לחודש). במסגרת הבקשה הם עשו בינהם הסכם אצל עו"ד שאינו נוטוריון שכביכול הבית שייך לבת זוגתו . אני חייב לציין שבמשך כל השנים אבי עובד ומשלם חלק נכבד מהתשלומים השותפים,ובנוסף כיסה חלק מהחובות ע"י ירושה שקיבל כך שבסך הכל החובות משולמים גם על ידו. שאלותי הם: מהם זכויותיו של אבי בדירה ( 50%)?? ןמה חובותיו(50)?? והאם בכלל יש תוקף להסכם זה ?ואם כן כיצד ניתן לבטלו? תודה מראש

  השב
 • 00:10, 24 באפריל 2014

  שלום רב, לא ציינת על שם מי נרשמה הדירה, והאם אביך רשום כבעלים של חלק ממנה ולכך יכולה להיות השלכה משמעותית.

  ככלל, הסכם ממון בין בני זוג נדרש אישור נוטריוני ו/או אישור של בית המשפט לענייני משפחה. בהיעדר האישור האמור, מדובר בהסכם שהוא בעל תוקף חוזי מחייב, אך אופן התקיפה שלו מעט פחות מורכב מהסכם ממון שכן אושר ע"י נוטריון ו/או בית המשפט.

  הדרך לתקוף את ההסכם היא להגיש תביעה מתאימה לבית המשפט, ולתאר בה את נסיבות עריכת ההסכם ואת העובדה שאביך נשא ונושא, יחד עם בת זוגו בהוצאות אחזקת הדירה, כאשר הפסיקה בעניין דירת מגורים של ידועים בציבור, נוטה להכיר בדירה כ - "נכס עיקרי" וחלק גדול של המקרים,ולקבוע בסופו של יום כי מדובר בנכס משותף. אך הכול כמובן תלוי בנסיבות של כל מקרה.

  תגובה
 • 13:00, 27 באפריל 2014

  שלום רב
  הדירה רשומה על אישתו של אבי

  תגובה
 • 21:50, 28 באפריל 2014

  אם כך המצב, אני ממליץ לך לגשת לייעוץ משפטי בכדי לבחון באופן פרטני את האפשרויות שעומדות לרשות אביך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.