ידוע בציבור אודה לתשובתך.. תודה!!! - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • אביבית

  נשלח ע"יאביבית 00:11, 29 באפריל 2014

  רכשתי דירה מכספי ירושה, אני מתגוררת בה לבדי, אין לי משכנתא על הדירה. הכרתי בחור נחמד הוא אינו מתגורר אצלי אך ישן אצלי כמה פעמים בשבוע, אין לו חפצים אצלי וגם אינו משתתף בהוצאות ובחשבונות הדירה. שאלתי היא באילו מקרים הוא נקרא ידוע בציבור והאם בכלל יש לו זכויות אם אינו מתגורר אצלי כפי שאמרתי. באילו מקרים בכלל נחוץ לחתום על הסכם ממון? אנחנו יוצאים בערך כחצי שנה, הוא גרוש וגר אצל אימו. אנחנו בסביבות גיל 40. ועוד שאלה, אם אני אכנס להריון בע"ה מהבחור? מה עליי לעשות? תודה רבה!!!

  השב
 • 21:39, 29 באפריל 2014

  שלום רב,

  ההגדרה של "ידועים בציבור" משתנה ממקרה למקרה, כאשר בפסיקה הוכרו גם מקרים שבהם בני זוג שחיו בדירות נפרדות, כידועים בציבור לעניין חלוקת רכוש וכיוב'. השאלה הנשאלת היא האם הייתה כוונה לשתף איש את משנהו ברכוש זה או אחר. המלצתי היא לשקול עריכת הסכם ממון ככל שהקשר בניכם הולך ומתהדק ואתם שוקלים מגורים משותפים בדירה, נישואים והקמת משפחה. בכל מקרה הייתי ממליץ לערוך הסכם כזה לפני שבן הזוג עובר להתגורר בדירתך, אם וכאשר.

  תגובה
 • 21:48, 30 באפריל 2014

  תודה על התשובה אבל שאלתי הייתה אם הבחור ישן אצלי כל יומיים לערך ואין לו חפצים אצלי האם יש סיכון בזה?

  ומהם התנאים העיקריים שידוע בציבור זכאי לתבוע חצי מדירה ?

  תגובה
 • 22:39, 30 באפריל 2014

  שלום רב,

  אם הוא לן אצלך בתדירות כזאת באופן קבוע לאורך זמן יש בכך מידה מסויימת של סיכון.
  את מבקשת לקבל תשובות מוחלטות של "כן" או "לא", כאשר המציאות המשפטית אינה כזאת ומשתנה ממקרה למקרה.
  ידוע בציבור יכול לתבוע בכל רגע נתון, כאשר בפסיקה מדובר בדרך כלל על פרק זמן של חיים משותפים לאורך שנה, אך זהו לא פרק זמן מינימאלי או מוחלט, הכול תלוי בראיות שיציג לבית המשפט לגבי כוונתך לשתף אותו בנכס. בכדי לקבל חלק מהדירה, עליו להוכיח כי התכוונת לשתף אותו בנכס. אני ממליץ לך לפנות למשרד העוסק בתחום המעמד האישי בכדי לקבל ייעוץ פרטני.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.