הסכם ממון על דירה - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • יבגני

  נשלח ע"ייבגני 09:02, 29 באפריל 2014

  שלום רב! אנחנו זוג, התחתנו בחו"ל וטרם קיבענו את מעמדינו בארץ, ולא בטוח שבינתיים נרצה לעשות זוג, ובקרוב יהיה לנו אף ילד משותף. כיום אנו עומדים בפני רכישת דירה כאשר הדירה תהיה רשומה על שמי בלבד ומשכנתא על שמי אבל ההון העצמי הוא 50-50%. כעת אישתי מעוניינת לערוך הסכם ממון על הדירה על מנת שיהיו לה גם כן זכויות בדירה, לי אין בעיה עם זה! עכשיו השאלה שבמידה וכן עושים, והידרה תהיה רשומה על שמי, אין אישתי תוכל להיות בטוחה שלא אמכור את הדירה מבלי ידיעתה או איפה תהיה מין אזהרה על הדירה הזאת כלפי הרוכשים בעתיד, ושאלה שניה במידה ואנו זוג לכל דבר וילדים ואפילו נשואים בחו"ל כבר לא הופך אוטומטית את אישתי לבעלת זכויות שווה בנכס הזה וניתן לא לערוך הסכם ממון. תודה

  השב
 • 21:43, 29 באפריל 2014

  שלום רב,

  אם ברצונכם לקבוע שהדירה היא משותפת, על אף הרישום על שמך בלבד, אכן מומלץ לערוך הסכם שקובע כי למרות אופן רישום הדירה, היא תהיה רכוש משותף ובעת פירוד עתידי, תתחלק בניכם בחלקים שווים. ניתן גם לקבוע בהסכם הוראה כי תירשם הערת אזהרה מתאימה בטאבו.

  באופן עקרוני, הסכם ממון שקובע חלוקת זכויות, גובר על החלוקה ע"פ החוק, זוהי למעשה מטרת ההסכם. במידה ואתם מתגוררים בחו"ל, הייתי ממליץ לתרגם את ההסכם שאתם עורכים ולתת לו תוקף משפטי חוקי גם במדינה שבה תחיו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.