חבר של הבת ביקש הסכם ממון המתייחס לדירה בבעלותו - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 17:31, 6 ביולי 2014

  הבת שלי החליטה לעבור לגור יחד עם החבר שלה בדירה בבעלותו. היא ויתרה על הדירה שלה (בשכירות) ועברה. הוא (מההורים שלו שרכשו עבורו הדירה) ביקש ממנה לחתום על הסכם ממון באותו יום עברת מגורים כלפני חודש. טרם חתמה וההורים שלו לוחצים עליהם. הדירה היא לא נכס יוקרתי ונמצאת בקומה 3 ללא מעלית בבניין ישן ובשכונה לא במיוחד סימפאטית. אין ברצונה לגור שמה הרבה זמן אלה הם ראו בזה הזדמנות לחסוך. הם רוצים שההסכם הממון יהיה בתוקף עד עולם. ההסכם(חוזה) חד-צדדי ולא מאוזן ומתייחס בעיקר לדירה. היא הציעה לו לעבור לגור בדירה אחרת ביחד בשכירות, שזה נמצע במקום טוב יותר. ההורים שלו עדיין מתעקשים שהיא/הם יחתמו על הסכם ממון ונותנים מועד סופי השבוע אפילו אם הם יעברו לגור בדירה אחרת בשכירות. הבת מסרבת בתוקף. היא רואה את זה כפגיעה באימון וכהתערבות ביחסים שלהם כזוג צעיר. הלחץ והעקשנות מההורים שלו גורמו למטחים ביחסיהם, שכל יום הוא משנה את דעתו לגבי לחתום או לא – הוא במשבר וריב עם ההורים שלו. הם עזרו לו לקנות את הדירה ועדיין רואים אותה כרכוש שלהם ופוחדים מפריקת והפסקת היחסים ביניהם. הבת נתנה לו תשובה שהיא לא מחפשת הון או נכסים וכל רכוש אחר, אלה רק לראות את האפשריות של התפתחות האהבה ויחסיהם המשותפים ביחד בעתיד ולקחת את היחסים (חצי שנה) למקום אחר. לצערינו היא נפגשה עם הוריו פעמים אחדות ובניגוד הוא מוזמן אצלנו כל ליל שישי. אנו מאוד פתוחים איתו ובאמת מחבקים אותו במשפחה – דבר שהיא לא זכתה מצידו. מה דעתך המקצועי בעניין? בתודה מראש א'

  השב
 • 19:01, 6 ביולי 2014

  שלום א'
  אני מאוד מבינה את הדאגה האבהית שלך. הכי חשוב- זה לשמור על מערכת היחסים הטובה בין הזוג הצעיר וכן בין החבר והוריו. מדובר במירקם רגיש ועדין. כל פגיעה בו- יכולה לכאוב עוד המון שנים קדימה.
  דרישת הורי החבר לערוך הסכם ממון היא לא מופרכת. הסכם הוא משהו שמאוד נפוץ בין חברה צעירים.
  ויכול להיות שיעוץ נכון לביתך יראה, שניתן למנף את רעיון ההסכם. כלומר, לא רק להגן על הדירה שלו ,אלא להגן על אינטרסים אחרים של הבת שלך , הן בתקופה שהם יחו יחד והן במקרה של פרידה.
  כמו שאומרים: להפוך את הלימון ללימונדה"
  בהצלחה הדרה מטר עו"ד ומגשרת

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.