שכירות מבית מלפני הנישואין, אין הסכם ממון - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
  • גילי

נשלח ע"יגילי 15:47, 10 ביולי 2014

בהמשך לשאלתו של דודו, לי יש דירה 15 שנה לפני נישואי אנו לא גרים בדירה מיכוון שאני לא מסכימה הדירה מושכרת. אני ובעלי מנהלים חשבונות נפרדים משכורת שלי אלי ומשכורת שלו לחשבונו השכירות של הדירה עוברת לחשבוני. אין לנו הסכם ממון. האם גם במקרה כזה יש לו עילה במקרה של גירושים????????????

השב
  • 09:23, 11 ביולי 2014

בוקר טוב גילי.
    במבחן ההסתברויות נראה שלא תהיה בעיה והבית ישאר שלך.
    הבעיה היא,שהפסיקה בנושאים הללו מאוד דינמית וברגע שהרימו את המסך ואיפשרו שותפות גם בנכסים שהיו רק לאחד מבני הזוג לפני הנישואין-אין וודאות.
    דיני המשפחה היום התערבבו עם דיני החוזים הכלליים ולכן תמיד מומלץ כדי ליצור וודאות, לערוך הסכם שבו אתם תקבעו במפורש מה מתאים לכם ולא לחכות לפרשנויות שבית משפט יעשה בשבילכם בעתיד
    שבת שלום ושל שקט
    הדרה מטר

תגובה
  • 15:43, 17 ביולי 2014

הדרה שלום,
    א. תודה.
    ב. בהמשך לתשובתך האם אני יכולה היום לכתוב מכתב ולציין בו שכל מה שעל שמי שלי וכל מה שעל שמו שלו? (למרות ששמי היום בת.ז. הינו שמו של בעלי).? זה מספיק???????????

תגובה
  • 15:45, 17 ביולי 2014

הדרה,

בהמשך לשאלתי האם אני חייבת להחתים נוטוריון או שמספיק חתימה של הבן זוג?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.