אכיפת הסכם הפרדה רכושית מלאה - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • רחל

  נשלח ע"ירחל 11:39, 3 באוגוסט 2014

  שלום רב, לי ולגרוש נערך הסכם של הפרדה רכושית של ידועים בציבור בעל תוקף של פסק דין בענייני משפחה משנת 2008. שנת 2011 נפרדנו סופית, בהסכם צויין שהדירה בבעלותי הבלעדית וכן עלי לרשום הערת אזהרה לקטינים של 30%. איני ביצעתי זאת וקיום הגרוש תובע אכיפת הסכם ומנוי של כונס נכסים, האם ניתן לבצע סעד סופי זה כאשר הידרה בבעלותי הבלעדית? עלי להוסיף כי ניתן צו עיקול זמני ברישום דירתי וכי הנני מסכימה בהחלט על ביצוע מיידי של רישום הערת אזהרה לטובת הקטינים ע"פ הנקוב בהסכם. האם למרות הסכמתי לרישום יכול להגרוש לדרוש אכיפת הסכם ולשים ידו את דירתי?

  השב
 • 17:40, 3 באוגוסט 2014

  שלום רחל. במקרה שלגרוש תביעות כספיות או תביעות אחרות הנוגעות לאי ביצוע ההסכם, יכול הוא להגיש ת ביעות בבימ"ש ואף לבקש מבימ"ש סעד כדוגמת עיקולים או כינוס נכסים. השאלה היא, האם הדבר נחוץ כשאת ממילא מסכימה לרישום? האם לא נכון יותר להגיע להדברות, להסכמות שיתנו מענה מהיר יותר, יעיל יותר, ואף זול יותר? נראה שכדאי יותר לפנות לדרך של גישור והסכם. שיהיה בהצלחה הדרה מטר עו"ד ומגשרת

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.