הוראות לאחר פטירה בהסכם ממון - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • שיר

  נשלח ע"ישיר 09:22, 29 בספטמבר 2014

  הסכם ממון בין ידועים בציבור הקובע הפרדה רכושית. בני הזוג גרים בדירתו של הגבר. הגבר מעוניין כי לאחר מותו תפנה האישה את הדירה בתוך 30 יום שכן את הדירה הוא מוריש לילדיו ע"פ צוואה. האם ניתן לכלול הוראה זו בהסכם הממון? אם לא - מה האלטרנטיבה? האם בהעדר הוראה האישה תהפוך לדיירת חוקית בביתו של הגבר ולא ניתן יהיה להוציאה? תודה

  השב
 • 10:26, 29 בספטמבר 2014

  שלום שיר
  ככלל, צריך לבדוק את הסכם הממון. לפי דבריך, יש הפרדה בכל הנוגע לזכויות הרכושיות, (כלומר לדירה עצמה), אבל לא ברור מה הזכויות הכספיות שקבעתם בהסכם, הן במקרה פרידה והן במקרה מוות.
  אם ההסכם לא מתייחס לכל אלה, כמו גם למגורים בדירה או למועד פינוי הדירה, וכן זכויות כספיות אחרות (כדוגמת: מזונות משקמים, זכויות פנסיוניות וכיו"ב ),כדאי לחשוב על תיקון ההסכם והתאמתו למציאות החדשה כמו גם לצוואה .
  במקרה של סתירה בין הוראות ההסכם והוראות הצוואה- יש פסיקה שונה בעניין זה. מה שברור- זה יקח שנים לקבל פ"ד בבימ"ש, בשעה שבהסכם זה מיידי.
  אני מציעה שתתיעצו בעניין זה עם איש מקצוע.
  בברכת שנה טובה
  הדרה מטר עו"ד ומגשרת משפחתית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.