דירה מושכרת על שם הגבר בלבד - פורום הסכם ממון

שאלה חדשה
 • אמיר

  נשלח ע"יאמיר 15:48, 11 ביוני 2015

  נניח ולגבר רווק יש ברשותו דירה מושכרת. הכיר בת-זוג והתחתנו, הזוג הנשוי נהנה גם מכספי השכירות. אחרי כמה שנים התגרשו. למי שייכים כספי השכירות מרגע הגירושין? למי הדירה שייכת? האם הגבר יכול למכור את הדירה ולקבל את כל הכסף? האם לאישה יש זכויות כלשהן בדירה? השאלה היא לזוג שהתחתן רגיל, ולא עשה הסכם ממון. האם התשובות לשאלות הנ"ל יהיו שונות במידה ויש ילדים? (הסבר: חסכתי בעמל רב מאוד מאוד מאוד, אלפי שקלים אני בן 35 ורוצה לקנות דירה, מקווה למצוא את עצמי נשוי בתוך כמה שנים. אני חושש אם בכלל חכם לקנות דירה ... אולי עדיף למצוא זוגיות ואז לקנות בשותפות, מצד שני מחירי הדירות רק עולים) תודה רבה

  השב
 • 19:08, 11 ביוני 2015

  שלום אמיר
  בעיקרון , דירה שלך מלפני הנישואין תשאר שלך גם במצב פרידה אך בפסיקה כבר יש ניצנים לא מעטים שחורגים מהעיקרון הזה, ולא ידוע מה יהיה המצב בשנים הבאות אם וכאשר תיפרד.
  בשל כך, וגם בשל חוסר בהירות לגבי דמי השכירות, שיפוצים או הוצאות שיש על הדירה, שכולם מקנים לבת הזוג אפשרות לטעון שיש לה זכויות- כדאי מאוד להגן על רכוש בהסכם ממון, זו הדרך היחידה המבטיחה שהרכוש ישאר שלך.
  אגב, לא מדובר רק בדירה- אם אתה בן 35 אולי יש חסכונות, קופות, רכב וכו'.
  כך שגם אם תחליט לא לרכוש דירה- באפשרותך להגן בהסכם על הכסף שצברת.
  סופשבוע נעים
  עו"ד ומגשרת משפחתית הדרה מטר

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ליאור יניר

מנהל הפורום: עו"ד ליאור יניר

עורכת דין ומגשרת, בעלת משרד המתמחה בדיני המעמד האישי, משפחה, צוואות, התרות נישואין, חלוקת רכוש, ישוב
למידע נוסף

077-9971403 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות להתלבטויות והיתרונות שבחשיבות לקיומו של הסכם ממון בין בני זוג, דרכו מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג. בין אם אתם ידועים בציבור, לקראת נישואים ראשונים או מאוחרים יותר.