סימני מסחר סגורים או מחוקים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 11:32, 13 באוגוסט 2012

  באתר של רשות הפטנטים קיימים סימני מסחר שרשום עליהם שהם סגורים או נמחקו. מה זה אומר לגביהם? האם אחרי שנסגרו או נמחקו ניתן להשתמש בהם?

  השב
 • 12:16, 13 באוגוסט 2012

  מאיר שלום.

  תודה על המייל.

  סימני מסחר "סגורים" או מחוקים" הינם סימני מסחר שלא הבשילו לרישום או נרשמו ואח"כ נמחקו מפנקס סימני המסחר.

  באופן עקרוני, ניתן להשתמש בהם. אך ישנם מקרים יוצאים מן הכלל. לדוגמא, ייתכן ובעל סימן מסחר רשום לא חידש את סימנו שנמחק (עקב אי חידוש). אם בעל הסימן (שבשלב זה אינו רשום) עדיין משתמש בסימנו, הוא יוכל לתבוע אותך על פי חוק העוולות המסחריות.

  לגופו של עניין, יש לבדוק את מכלול העובדות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.