תפקיד הלוגו ברישום סימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 01:25, 22 ביוני 2013

  שלום, פתחתי עסק חדש בעל שם ייחודי באנגלית ואני רוצה לרשום אותו כסימן מסחר אך יש לי 2 שאלות: 1. אם במקרה ואצרף לבקשה גם לוגו (השם עצמו נמצא בתוך הלוגו), זה אומר שבעתיד יוכל מישהו להשתמש בשם אבל עם לוגו אחר? ולחילופין, אם לא אצרף לוגו לבקשה, האם זה אומר שהשם (במידה ויאושר) יהיה בלעדי ללא קשר לאף לוגו, כלומר אי אפשר יהיה להשתמש בו בכל מקרה? 2. האם במידה וארשום את השם רק באנגלית, יוכל מישהו להשתמש בו כמילה בעברית? (לדוגמא, להשתמש במילה sunshine בתור "סאנשיין")

  השב
 • 13:49, 23 ביוני 2013

  שלום אלי.

  תודה על המייל.

  1. כאשר בוחנים אם סימן "א" מפר את סימן "ב", בוחנים את שני הסימנים אחד מול השני, על כל מרכיביהם ונשאלת השאלה: "האם הסימנים דומים עד כדי הטעיה?".

  אם הלוגו הוא המרכיב הדומיננטי והמלל משני, אז בהחלט יש מצב בו לא ניתן יהיה למנוע שימוש במלל דומה.

  אין ספק כי ההגנה הכי טובה תינתן אם יירשמו שני סימנים, אחד מלל והשני לוגו. בכל מקרה, מומלץ לתת לעו"ד המתמחה בתחום לבחון את הסימן בו אתה מעוניין.

  2. רישום באנגלית בד"כ ימנע שימוש באותו הסימן בעברית.

  בברכה,

  תגובה
 • 22:32, 25 ביוני 2013

  קודם כל, תודה רבה על המענה המהיר!

  רק בשביל לוודא שהבנתי, במידה ושם העסק (אשר אותו אני רוצה לרשום כסימן מסחר) מופיע גם בתוך הלוגו, אז עדיף להכניס את שניהם לבקשה?

  תגובה
 • 18:39, 26 ביוני 2013

  אלי,

  בהחלט ניתן לרשום סימן מסחר המכיל גם לוגו וגם מלל (שם העסק).

  אם זה עדיף או לא? צריך לבדוק כל מקרה לגופו.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.