שימוש בסימן מסחר רשום ומוכר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גדי

  נשלח ע"יגדי 10:32, 13 בנובמבר 2013

  אם אני רוצה לעשות שימוש בסימן המסחר של נייקי, לצורך עסק שאני מקים בתחום אחר, לא בתחום הספורט. האם זה אפשרי בכלל? למי פונים לקבל אישור ושימוש בזכויות? לנייקי העולמית?

  השב
 • 10:51, 13 בנובמבר 2013

  גדי שלום,

  תודה על המייל.

  אותו "תחום אחר" אותו אתה מציין, מאד רלוונטי לענייננו. ללא ידיעה ברורה על התחום הרלוונטי, לא ניתן לקבוע אם מדובר בהפרה או לא.

  כך בחשבון שנייקי הינו סימן מסחר "מוכר היטב", "הגולש" לתחומים אחרים שאינם בהכרח ספורט.

  לפני תחילת השימוש, אני מאד ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין הבקיא בתחום.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.