חיפוש ובירור אם הסימן המסחרי שלי רשום - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דודי

  נשלח ע"ידודי 07:31, 28 במאי 2014

  אני רוצה להגיש בקשה לסימן מסחר. אני מבין שאם יש כבר סימן מסחר זהה שרשום, הסימן שלי לא ירשם. האם אפשר ואם כן האם כדאי לבצע חיפוש לפני שאני מגיש את הבקשה?

  השב
 • 16:46, 2 ביוני 2014

  דודי שלום,

  סימן מסחר רשום או בקשה עבור סימן הדומה עד כדי הטעייה לסימן שלך ואשר מכסה מוצרים הדומים למוצרים שלך או מוצרים מאותו הגדר - עלול למנוע את השימוש והרישום של סימנך.

  ניתן לערוך חיפוש בלשכת סימני המבחר ואף מומלץ לעשות זאת בטרם תגיש בקשה לרישום סימנך.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.