זכויות בארץ לבעלי פטנט רשום בחו"ל ולא בישראל - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מריו

  נשלח ע"ימריו 09:49, 6 בספטמבר 2015

  שלום רציתי לשאול את הפורום, האם בעל פטנט רשום במדינות חו"ל ולא בארץ, יכול למנוע את יישום ההמצאה בישראל, ואם כן על בסיס מה? בתודה מראש מריו

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  11:25, 6 בספטמבר 2015

  היי מריו,

  בעיקרון, אם פטנט רשום מחוץ לישראל, לא תהיה הגנה על הפטנט בישראל. עם זאת, קיימות עילות חלופיות בחוק לפיו ניתן לתבוע את מפר הפטנט (כמו למשל, גניבת עין, עשיית עושר ולא במשפט), אך מדובר בעילות חלשות יחסית שלא תמיד מתאימות לנסיבות העניין.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
 • 11:43, 6 בספטמבר 2015

  שלום ותודה לך
  עליי להודות שמרענן לקרוא תשובה מלאה
  מבלי להיכנס לפרטים פרטניים, לפי דבריך אם היו התקשרויות קודמות לממצאים ישירות ולבעלי הזכויות בבקשת תנאיהם לניצול הזכויות בארץ, לפחות 5 פעמים ללא תשובה, למרות שכבר בדקתי על אי רישום בארץ של הפטנט בזמן הקצוב, אזי אני מבין שהחלופות שציינת ושאולי היו להם, אינן עוד, ואין שום מניעה לנצל את הזכויות של ההמצאות בארץ וליישמו

  אם כך עוד שאילה, ברשותך
  כדי שאוכל להתקדם עסקית עם הפרויקט שבניתי על בסיס שתי המצאות, היה רצוי שבפני השותפים הפוטנציאלים שאוכל להציג מסמך מוסמך האומר שזכותי(כי זה של הכלל, ובתוכו אני), כלומר מן קביעת מומחה(עו"פ או עו"ד מתמחה), האומר זה ולא יומרה שלי
  השאילה היא, האם זה אפשרי ואם כן, כמה זה יכול לעלות
  שוב תודה

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  11:59, 6 בספטמבר 2015

  מריו שלום,

  חלופות התביעה שציינתי צריכות להיבחן על פי נסיבות העניין ,שצריכות להיבדק באופן מעמיק יותר. לגבי שאלתך השניה, תוכל לפנות למשרד עורכי הפטנטים של קבוצת לוצאטו לגבי ייעוץ. פגישה ראשונה היא ללא עלות.

  בברכה,
  איילה

  תגובה
 • 12:07, 6 בספטמבר 2015

  שוב הרבה תודות
  בברכה
  מריו

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.