העתקת חלקיות סימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 12:45, 31 באוקטובר 2015

  שלום נניח שבבעלותי דומיין ששמו PROMAT האם לחברה אחרת יש זכות לתבוע ממני לבקש להפסיק לעשות שימוש בדומיין כיוון שהם רשמו סימן מסחר על אותו שם PROMAT גם אם אני עושה שימוש בשם זה כבר 8 שנים? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן, עו"ד,מנהל הפורום

  08:20, 1 בנובמבר 2015

  היי איציק,

  אם קיים סימן מסחר רשום ל-PROMAT, ועשית שימוש בשם זה במסגרת הדומיין שלך, ניתן לתבוע מימך להפסיק לעשות בו שימוש בעילה של הפרת סימן המסחר. עם זאת, אם עשית שימוש בשם הדומיין לפני שסימן המסחר נרשם, יתכן כי תעמוד לה הגנה של שימוש בתום לב במסגרת ההליך. לגבי תקופת ההתיישנות של 8 שנים שלכאורה עומדת לך כהגנה, הפרות בקניין רוחני, נחשבות להפרה מתחדשת, ולכן גם אם עשית שימוש בשם כבר שמונה שנים, נראה שלא תעמוד לך הגנת התיישנות במקרה זה.

  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.