בדיקה לגבי לוגו חדש שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 10:53, 18 בינואר 2016

  שלום רב כעצמאית חדשה אני רוצה שיהיה לי לוגו משלי. איך אני יודעת שלא קיים לוגו כזה או דומה בארץ או בעולם? איך אני יכולה להימנע ממצב שבו אני אקבל יום אחד תביעה על פגיעה בזכויות יוצרים? איך ואיפה אני יכולה לבדוק אם קיים לוגו כמו שאני רוצה שיהיה לי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  10:47, 19 בינואר 2016

  שלום מורן,
  זכות יוצרים קמה ליוצר ביצירה עם היווצרה, כלומר, אין צורך לרשום אותה במשרד רישום, במשרד עורכי דין או בכל מרשם אחר על מנת לבסס הגנה על זכות זו. כיוון שזכות יוצרים לא נרשמת במירשם ציבורי כלשהו אין באפשרותך לבדוק אם הזכות נרשמה באופן רישמי. עם זאת, קיימים משרדי רישום בעולם (בארה"ב, באירופה) המאפשרים רישום של זכות יוצרים במירשם ציבורי, זאת, על מנת לאפשר אכיפה של הזכות במקרה של תביעה וכן הרתעה של צדדים הטוענים לזכות ביצירה, וניתן לעיין ברישומיהם.
  בנוסף, ניתן לרשום את הלוגו כסימן מסחר. על מנת לבסס הגנה זו, עלייך לרשום אותו ברשם סימני המסחר הישראלי כסימן לאומי (שאז, תהא עליו הגנה רק בישראל) או כסימן בינ"ל (שאז תהא עליו הגנה במדינות בו את מבקשת להגן עליו). לפני הרישום, ניתן לבצע חיפוש ברשם סימני המסחר במדינה הרלוונטית בו את מבקשת לרשום את הסימן על מנת לבדוק אם נרשם לוגו דומה אצל רשם זה. מומלץ לפנות לעו"ד הבקיא בתחום זה לשם ייעוץ משפטי.

  בהצלחה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.