שינוי סימן במהלך בחינה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 10:48, 14 בפברואר 2016

  שלום, שלום, האם ניתן לשנות סימן במהלך בחינה בעקבות הערות הבוחן לדוגמה.. אי משפיעה מחיקת סעיף 37 לפקודה? תודה.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  16:51, 15 בפברואר 2016

  היי סיוון,

  אשמח אם תוכלי לפרט לאיזה סוג של שינוי את מתכוונת ואז אוכל לענות בפירוט. סעיף 37 לפקודה אכן בוטל, אך לא הבנתי את שאלתך לגבי השפעת ביטול הסעיף על האמור.

  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
 • 11:53, 16 בפברואר 2016

  שינוי כלשהו בכדי להתגבר על ליקויים שהועלו בבחינת הסימן

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  12:48, 18 בפברואר 2016

  שלום רב,

  השאלה כללית מידי- יש מספר שינויים שניתן לבצע בבקשה לאחר שהוגשה לאור הערות הבוחן (בד"כ מותר יהיה להוסיף סימן בית, לצמצם את רשימת הסחורות/שירותים, לשנות את שם המבקש/ת או בא הכוח). לגבי כול שינוי אחר (כמו למשל, שינוי בעיצוב הסימן), הרשם לרוב לא יתיר את השינוי ויעמוד על הגשת בקשה חדשה. אני מציעה לפנות לייעוץ משפטי על מנת לבחון מה דרכי הפעולה המומלצות לנקוט בהן במקרה זה.

  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.