אתר דומה ליד 2 - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • בוני

  נשלח ע"יבוני 08:04, 15 במרץ 2012

  שלום אני רוצה לעשות אתר דומה אך שונה ליד 2. שם האתר יהיה יד 5. האתר יהיה מוכר פריטים בשיטה שונה מהאתר יד 2. ראיתי שאין להם שם של סימן מסחר. הלוגו שלי יהיה שונה לגמרי! אין לי מטרה להרוויח על חשבונם או להטעות ואף לא לעשות אתר בסגנון שלהם או כל טריק אחר. באמת מוצא חן בעיני השם יד 5 או יד X! האם הדבר חוקי? לא גניבת עין וכו? זה קצת מזכיר לי את הרשתות: חצי חינם וכמעט חינם. אולי במקרה שלי זה עובד אפילו יותר לטובתי כי ההבדל הוא במספר ולא בשם. תודה

  השב
 • 10:43, 15 במרץ 2012

  שלום בונ.

  תודה על המייל.

  עקב הפנייה שלך, ערכתי חיפוש באתר רשות הפטנטים. אני דווקא כן מצאתי סימני מסחר רשומים yad2.

  לגופו של עניין, שאלתך מאד מעניינת. לדעתי, מדובר במקרה גבולי. מצד אחד, הסימן "יד2" אינו סימן "חזק". קרי, יש בו אלמטים תיאוריים. מצד שני, הבחירה שלך בסימן "יד5" אינה אקראית.

  כך בחשבון שזו דעתי בלבד. דעה שניתנה מבלי לבדוק את כל העובדות לעומק.

  אני מציע לך, לפני שאתה מתחיל להפעיל את האתר, תתיעץ עם עורך דין שיבדוק את כל העובדות לעומק.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.