הפעלת זכויות יוצרים על מוצר חדש - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 16:40, 29 במרץ 2012

  שלום למנהלי ולחברי הפורום, שמי קרן ויש לי שאלה עקרונית - עד איזו רזולוציה מפעילים זכויות יוצרים? למשל, אם אני לוקחת מחברת חשבון רגילה ומוסיפה בכל עמוד בקטן את לוח הכפל עד 100- האם יצרתי מוצר חדש שיש ביכולתי להגן עליו? (בהנחה שאין מוצר כזה בשוק). תודה מראש - קרן

  השב
 • 23:17, 31 במרץ 2012

  קרן שלום.

  תודה על המייל.

  עדיף לראות את המוצר המוגמר טרם הבעת עמדה. אך על פניו, לדעתי הוספת לוח כפל לדף חשבון רגיל לא יקנה לך זכויות יוצרים. אין בזה חדשנות או יצירתיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.