אתר חדש על ספרים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 10:24, 15 באפריל 2012

  אני וחברה רוצות להקים אתר שבו מידע על ספרים שאנחנו ממליצות לקרוא ויהיו גם חוות הדעת שלנו על הספרים. מדובר בספרים ישראלים, בספרים שתורגמו לעברית וגם ספרים באנגלית שלא תורגמו לעברית. אנחנו מעוניינות '"להדביק" תמונה של כל ספר ליד המידע עליו וחוות הדעת שלנו. האם השימוש בתמונות של הספרים היא פגיעה בזכויות יוצרים? אם כן, למי אנחנו צריכות לפנות כדי לקבל היתר?

  השב
 • 11:07, 15 באפריל 2012

  שלום רונית.

  תדוה על המייל.

  אני לא רואה בעייה בשימוש של תמונת הספר. לא נראה לי שזה "יצירה". כמו כן, עושה הרושם ששימושכם נחשב ל"שימוש הוגן" (סקירה/דיווח/ביקורת).

  יחד עם זאת, אם כריכת הספר הינו משהו מיוחד, ציור/יצירת אומנות וכו', למען הזהירות, כדאי לפנות לבעל זכויות היוצרים לקבלת רשות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.