שמות אתרים דומים. האם להסיר את הדומיין שלי? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • איציק

  נשלח ע"יאיציק 00:54, 30 ביולי 2012

  לפני יותר משנתיים רכשתי דומיין עם שם שלא ידעתי כי הוא דומה לדומיין אחר אבל עם סימן - בין השמות bayt - zimmer .co .il פנה אלי בעלים של דומיין zimmer . co . il בטענה שאני משתמש בשם המתחם של חברתו צימר לשם המתחם ל הצימר שלי מצאתי שהוא רשום כסימן מסחרי: "רישום סימן זה לא יתן זכות לשימוש ייחודי במילה צימר ובצירוף WWW.CO.IL, אלא בהרכב הסימן" האם אני צריך להסיר את הדומין שלי ??

  השב
 • 10:55, 30 ביולי 2012

  איציק שלום.

  תודה על המייל.

  לאור הודעת ההסתלקות הכלולה בסימן המתחרה, וכן לאור היות הסימן המתחרה "חלש" באופן יחסי, עושה הרושם שאינך צריך להסיר הדומיין.

  יחד עם זאת, אני חייב להדגיש, שיש לבדוק את הנושא לעומקו על מנת לקבל תשובה חד משמעית. מומלץ לפנות לעו"ד שיבדוק את הסימנים ואת כל שאר העובודות הרלוונטיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.