חוקיות יבוא של מוצר ממותג - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • חן

  נשלח ע"יחן 20:02, 7 בנובמבר 2013

  שלום, ברצוני לייבא סדרת מוצרים הנושאים שם של מותג מאד מוכר שנמכר בארץ. יש לציין שהמוצר שאני מייבא אינו קשור לקטגוריית המוצרים העיקרית של אותו מותג ומדובר בשתי חברות נפרדות, שאין קשר ביניהן. כמו כן, החברה שמייצרת את המוצר אותו אני מעוניין לייבא הוקמה שנים רבות לפני החברה הנושאת את שם המותג, אך שתיהן נושאות את אותו השם. שאלתי היא: כיצד ניתן לבדוק את חוקיות היבוא/שיווק? או ליתר דיוק- כיצד ניתן לוודא שאני לא אתבע באם אשווק את המוצר הנושא את שם המותג המדובר בארץ? תודה מראש לעונים, עודד

  השב
 • 17:13, 11 בנובמבר 2013

  שלום עודד, נדמה לי ששוחחנו בטלפון בנושא זה. בכל מקרה ולמען ילמדו גם אחרים המצויים באותה השאלה.
  הסכם עם החברה הזרה אינו מספיק ואינו מקנה לך ההגנה לה אתה זקוק.
  יש צורך לבקש מהחברה אשר למולה אתה מבקש לעשות עסקים, לקבל את כתב ההיתר מחברת המקור ואליה לבדוק בדיוק מה מותר ומה אסור בכל דרך לחברת הביניים לייצר ו/או לייצא לישראל.
  המכס בארץ (ובצדק) מאד קשיח וסיפורים אינם עוזרים. נציגי המכס מנסים למנוע כניסת חומרים מזויפים לישראל.
  בהצלחה בכל אשר תפנה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.