שם העסק שלי שיש לו לוגו ואתר אינטרנט כבר תפוס ע"י חנות אחרת - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • שרית

  נשלח ע"ישרית 14:05, 21 בנובמבר 2013

  אני רוצה להקים עסק חדש חנות לממכר תיקים ואקססוריז. יש לי כבר שם לחנות והתחלתי לעבוד על לוגו ואתר אינטרנט עם השם והלוגו אבל גיליתי שיש חנות אחרת בדרום שלי במרכז עם אותו השם. החנות השנייה היא חנות למוצרי מתיקה – שוקולדים וכו'. האם אני מחויבת לשנות את השם של העסק שלי בגלל גניבת זכויות יוצרים וכו'? זה יגבה ממני כסף רב

  השב
 • 12:38, 28 בנובמבר 2013

  שלום רב, כנראה שצדקו חכמינו כאשר אמרו סוף מעשה במחשבה תחילה. באם לא ישונה השם, יכול שיטענו בעלי הזכויות (אם ישנם שכאלה) לשם כי הם הראשונים לשם ומשכך הנם בעלי הזכויות. לא ציינת כלל באם מדובר ברישום כל שהוא כמו חברה בע"מ או אחרת, לא ציינת איזה מן רישום יש לך לעומת להם.
  אתר זה נותן תשובות לשאלות כלליות. בטרם יעלה הדבר בעלויות כבדות, מומלץ לפנות לעורך דין שיבדוק לעומק הנושא ויוכל לענות על בסיס חומר מסודר המונח לפניו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.