בלעדיות - אפשר לייבא או לא ? - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 22:17, 24 בפברואר 2014

  שלום, לחברה בחו"ל יש מוצר שאני מעוניין בו (אחד מיני רבים שיש עליו פטנט) יש לחברה נציג בלעדי בישראל שלא רוצה למכור לי את החלק הזה אני יכול לקנות את החלק בחו"ל, לשלב אותו במוצר שלי ולמכור את זה בארץ ? תודה רבה !

  השב
 • 08:36, 25 בפברואר 2014

  בוקר טוב, לנושא רישום הפטנט אין כל חשיבות לשאלתך. מותר בעולם המסחר לכל אחד לקנות מה שהוא רוצה (בכפוף לכל דין) והיכן שהוא רוצה. יש הרבה יבוא מקביל בכל ענפי המסחר, המזון והתעשייה. בדוק היטב בטרם תקנה בחו"ל משהו, האם מותר על פי הדין להכניסו על פי תקנות המכס וכו'. מבחינת הקנייה עצמה - אין כל בעיה.

  תגובה
 • 09:04, 25 בפברואר 2014

  קודם כל, תודה רבה על ההערה וההארה.
  לגבי הפטנט, איך אני יכול לדעת על מה הפטנט מגן והאם הוא תקף בישראל ?

  תודה.

  תגובה
 • 12:58, 30 במרץ 2014

  אתחיל מהסוף דווקא,
  הפטנט מוגן היכן שהוא רשום. הפטנט מגן על מה שהוא נרשם לא יותר ולא פחות. על מנת להיות דווקני בשאלתך יש צורך לראות את מסמכי הרישום

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.