אי תשלום על עבודה והפסקת העבודה עד להסדר התשלום - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
  • פריאל

נשלח ע"יפריאל 10:34, 7 במאי 2014

שלום אני עצמאית בבניית אתרים ושיווק באינטרנט וישנה לקוחה שיש לה עסק קטן שמתקשה להתקיים והיא מושכת אותי עם התשלום. היא הייתה אמורה לשלם לי בתחילת חודש שעבר ובעוד 3 ימים אמורה לשלם לי תשלום נוסף שגם אותו כנראה לא אקבל בזמן. מה האפשרויות שלי - האם אני יכולה להפסיק ולעבוד עבורה עד שתשלם לי או שאני מסתכנת בתביעה מצידה? האם היא תוכל לתבוע אותי אם אפסיק לעבוד עבורה עד שתשלם? האם להמשיך ולעבוד כדי שתהיה לי עילה לתביעה נגדה?

השב
  • 09:46, 14 באוגוסט 2014

פריאל, איני מכיר את הסכם שנכרת בין הצדדים האם יש סעיפי התייחסות לנושא עליו את שואלת ? בעיקרון בגין עבודה צריך לשלם. באם אין לך כל הסכם איתם ו/או באם ההסכם שותק בנושא, הייתי מפסיק לתת שירותים עד ליישור החשבונות. באם יתבעו אותך ? קראי בחוזה וביניכם ותוכלי לדעת מהם הסיכויים שזה יקרה. לדעתי אין להם הרבה סיכויים כל עוד הם חייבים כסף בגין עבודה שלא שילמו. אין לראות באמירה כאילו הנה חוות דעת משפטית פשוט משום שלא הובא בפני דרך ההתקשרות והמחויבות ההדדית.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.