נכס להשכרה כבית עסק - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • גרשון

  נשלח ע"יגרשון 09:50, 12 באוגוסט 2014

  יש לי נכס שאני מעוניין להשכיר אותו לעסקים זמניים לדוגמה: מישהי שמעוניינת להשכיר את המקום לחודשיים כמתנ"ס או לחוג למס' חודשים וכו' או לאירועים חד פעמיים. הנכס לא יפעל כל השנה ברציפות. האם אני צריך להשיג רישיון עסק על הנכס? האם אני צריך להצהיר על הנכס כבית עסק?

  השב
 • 09:28, 14 באוגוסט 2014

  גרשון, בנין אינו מקבל כל סוג של רישיון עסק. הבניין כשלעצמו כלל אינו עסק למרות שלך הוא כן עסק המהווה מקור פרנסה. מי שזקוק לרישיון עסק הנו העסק עצמו הנמצא במבנה. יחד עם זאת יש לשים לב בנושא הבניין כי המקום המושכר לעסק הנו במעמד חוקי מבחינת ההיתר לשלש כעסק. למשל, דירת מגורים אינה יכולה לשמש כעסק. יש לבדוק את ה ZONING של הבניין ולוודא שאכן מותר להשכירו כנכס לצורכי עבודה. לא הבינותי כלפי מי אתה שואל לנושא להצהיר על הנכס כבית עסק. ובכן, לגבי מס הכנסה, הנך מחויב לדווח כחוק על כל הכנסותך. לגבי ארנונה, הנך מחויב לדווח על המקום כעסק, עלות הארנונה שונה בין פרטי לעסקי. בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.