קרדיט על עבודות שביצעתי כהיותי שכיר - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • לירן

  נשלח ע"ילירן 09:58, 16 בדצמבר 2014

  שלום רב . כהיותי שכיר בחברה מסוייnת , תכננתי מבנים רבים (תכניות חשמל) , לאחר סיום עבודתי בחברה הקמתי משרד משל עצמי. כעת אני כותב את פרופיל המשרד שלי על מנת לשווקו . שאלתי היא : האם מותר לי לכתוב בפרופיל חברה אילו מבנים תכננתי ? בסופו של יום , בזמן שעבדתי כשכיר בחברת התכנון הנ"ל למרות שאני תכננתי את רוב ולפעמים גם את כל התכניות של מבנה מסוים,החתימה הסופית הייתה של הבעלים של החברה. תודה לעונים .

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  10:46, 28 ביולי 2015

  שלום לירן,

  התשובה נעוצה בהסכם העבודה שלך עם המעסיק הקודם שלך. הסכמי עבודה לרוב כוללים תניית סודיות לפיה מתחייב העובד מול המעסיק בשמירה על סודיות בקשר למידע שנחשף אליו במהלך או בקשר לעבודתו. באם קיימת תניה כזו בהסכם שלך, כול פירסום של מידע שכזה בפרופיל העסקי שלך כפוף לאישור המעסיק. אציין כי קיימת פסיקה בעניין זה לפיה עובד יהא כפוף לחובת סודיות מעצם יחסי עובד- מעביד ולמרות שלא התחייב לכך במפורש בהסכם העבודה שלו. על כן, אני מציעה לנקוט משנה זהירות במקרה זה ולפנות למעסיק הקודם שלך לאישורו לפני פרסום.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.