לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
לירן

קרדיט על עבודות שביצעתי כהיותי שכיר

שלום רב . כהיותי שכיר בחברה מסוייnת , תכננתי מבנים רבים (תכניות חשמל) , לאחר סיום עבודתי בחברה הקמתי משרד משל עצמי. כעת אני כותב את פרופיל המשרד שלי על מנת לשווקו . שאלתי היא : האם מותר לי לכתוב בפרופיל חברה אילו מבנים תכננתי ? בסופו של יום , בזמן שעבדתי כשכיר בחברת התכנון הנ"ל למרות שאני תכננתי את רוב ולפעמים גם את כל התכניות של מבנה מסוים,החתימה הסופית הייתה של הבעלים של החברה. תודה לעונים .

איילה לוי-שטרן

שלום לירן, התשובה נעוצה בהסכם העבודה שלך עם המעסיק הקודם שלך. הסכמי עבודה לרוב כוללים תניית סודיות לפיה מתחייב העובד מול המעסיק בשמירה על סודיות בקשר למידע שנחשף אליו במהלך או בקשר לעבודתו. באם קיימת תניה כזו בהסכם שלך, כול פירסום של מידע שכזה בפרופיל העסקי שלך כפוף לאישור המעסיק. אציין כי קיימת פסיקה בעניין זה לפיה עובד יהא כפוף לחובת סודיות מעצם יחסי עובד- מעביד ולמרות שלא התחייב לכך במפורש בהסכם העבודה שלו. על כן, אני מציעה לנקוט משנה זהירות במקרה זה ולפנות למעסיק הקודם שלך לאישורו לפני פרסום. בברכה, איילה * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום משפט מסחרי