open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

  פורומים

   לדעת יותר - מדריכים משפטיים

    משרדי עורכי דין

     • 26 ביולי 2016

      ביטול צלם חתונה -חודש וחצי לפני...

      שלום רב,
      אני עומדת מול סיטואציה לא פשוטה. סגרנו עם צלמים ליום חתונתנו המתקרב ובא. כאשר נחתם חוזה רישמי ובו סעיפים לביטול חוזה ומקדמה של 1000 שח (עליה יש לי קבלה כמובן) לפני כחמישה חודשים. כעת לאחר התנהלות חברת הצילום, החלטנו שאנחנו לא מרוצים (בלשון המעטה) מהסיבות הבאות: התחמקויות מטלפונים, התחמקויות מקביעת פגישות והגעה למשרד וממפגש עם צוות הצילום שלנו (!) ותירוצים. והרבה. עכשיו אסביר לעומק: היום ישנו טרנד צילומי הזוגיות. הרגשנו שהכי טבעי לקבוע עם הצלמים שעתידים לצלם אותנו ביום חתונתנו שיצלמו גם את צילומי הזוגיות. ברצוני לומר שעד ליום הצילומים (כשאנחנו עם הצלם פנים אל פנים, לבושים ,מאופרת והכל) לא נאמר עד אותו רגע שהוא אינו מתמחה בצילומים אלו. חשוב לציין שבאנו לבושים ממש כחתן וכלה ושארגונים אלו עלו לנו המון! לצורך הענין כמעט 2000 שח!. כששוחחנו עם הצלמים להוסיף את הצילומים ל"חבילה" שלקחנו כבר, הסברנו כי אנחנו נורא רוצים להצטלם אבל מבחינה כלכלית הסכום שהם דורשים (1750 שח) אינו עומד בתקציב. לאחר מספר ימים הם חזרו אלינו ואישרו 50% הנחה שהם 875 שח. לאחר קבלת התמונות, הזדעזענו (שוב, בלשון המעטה) מן התמונות שקיבלנו. ראשית קיבלנו מעט מאוד תמונות (250) כאשר מתוכם 70 תמונות היו בסדר ועוד איכשהו מחמיאות. בעקבות כך, התקשרנו אליהם לקבל הסבר ולהביע אכזבתנו מן התוצאה. במקום לקבל תשובה עניינית, ראשית דיברנו עם מנהלת הסטודיו (כי להשיג את בעל הסטודיו פשוט בלתי אפשרי) והיא אומרת לי שהיא טסה לחו"ל ולא תהיה בשבועיים הקרובים.. ובמקום לדאוג שזה יטופל כי הרי לא מדובר כאן בכמה ימים אמרה לי להמתין. במשך השבועיים הללו מתהפכת הבטן בכי ללא הפסקה ואכזבה ותסכול.יום שישי האחרון קיבלנו שיחה (לשם שינוי מבעל הסטודיו) וקיבלנו תירוצים כמו: "לא נתתם לי יד חופשית", "אני חושב שהתמונות מהממות "(יש לי את חומר הגלם המלא),"מה אני אשם שהשיער והאיפור שלך לא הצטלמו יפה?", "מוכן לתת לכם יום ניסיון עם צוות החתונה שלכם בתשלום(!) נמוך כדי שתהיו רגועים"," ביקשתם שאצלם אתכם עם האביזרים שהבאתם ולא הגעתי לידי ביטוי בגלל זה". ואז דיבר על מדיניות ביטול. כאן כבר באמת חשכו עיניי. בחוזה ישנו סעיף שהחל מ60 יום לפני החתונה הביטול יעמוד על קנס של 70% משווי העסקה. (10400 שח ללא צילומי הזוגיות).אמר שיעשה טובה ויורד את זה ל30%! .במקביל כמובן שהתחלנו לגשש בניסיון למצוא צלם חלופי לפני שנבטל את החוזה מולם כדי שלא נישאר קירחים מכאן ומכאן. שאלתי:לא מעונינים לשלם אף לא שקל אחד בעקבות מה שקרה ובעקבות התנהלותם. את התשלום עבור צילומי הזוגיות קיבלו אותו יום במזומן (בתום הצילומים). מזכירת הסטודיו העיזה לציין כי ראתה שחיפשנו צלמים אחרים (יש לי את זה במייל רשום) האם ניתן לבטל את החוזה ולקבל חזרה את המקדמה? והכי חשוב איזו אסמכתא לביטול חוזה עליי לדרוש? *מחר מגיעים לשם לפגישה להודיע על ביטול.. אשמח לתשובתכם המהירה!! תודה!!

      26 ביולי 2016
     • מנהל הפורום עו"ד ירון הראל 27 ביולי 2016

      ביטול צלם חתונה -חודש וחצי לפני...

      לירז שלום,

      ראשית אני רוצה לאחל לך ולבן זוגך מזל טוב.

      ולענייננו - התשובות למרבית השאלות נמצאות בחוזה שנחתם בינך לבין החברה. ולכן קשה לענות על שאלות אלה מבלי לקרוא את החוזה לעומק.

      אך בכל זאת אנסה לענות על פי הנתונים שבידי.

      השאלה העיקרית היא האם התנהלותם של הצלמים הינה עילה לביטול החוזה, תחושתי הראשונית היא שלא. עם זאת כפי שציינת (בהתאם להסכמת הצדדים בחוזה ולאחר מכן בע"פ) ניתן לבטל את החוזה בכפוף לתשלום 30 אחוזים משווי העסקה. לאור זאת ובהנחה שאינכם בוטחים בחברה, נראה שבשלב זה תאלצי לבטל את החוזה ולשלם 30 אחוז משווי העסקה.

      בנוגע למקדמה - אני מציע שתעייני בחוזה ותנסי למצוא סעיף המתייחס למקדמה (האם היא רשום שהמקדמה תוחזר במידה ומבטלים את העסקה או שלא). במידה ואין סעיף כזה בחוזה תנסי לעמוד על כך שהחברה תקזז את סכום המקדמה מתשלום 30 האחוזים. ההערה לעניין זה - מכיוון שההבטחה לתשלום 30 אחוזים ולא 70 אחוזים ניתנה לך בע"פ ולא בכתב, הייתי נזהר מלאבד את ההנחה האמורה במידה וההנחה גבוהה יותר מסכום המקדמה.

      אסמכתא - דף חלק עם תאריך וחתימה של שני הצדדים. בדף יש לציין כי העסקה בטלה ולפיכך החוזה בטל וכל החובות הקשורות בחוזה. בנוסף חשוב לפרט איזה חוזה בוטל (פרטי הצדדים, היכן נחתם ותאריך). רצוי מאוד שבאסמכתא תופיע התייחסות לעניין תשלום 30 האחוזים ובמידה והסכמתם שהמקדמה תקוזז מתשלום 30 האחוזים, כמובן יש לציין זאת. בנוסף על מנת להימנע מסיבוכים עתידיים מומלץ פשוט לרשום את הסכום המדויק שעליך לשלם על מנת לבטל את החוזה.

      בברכה ובהצלחה

      ירון


      האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

      27 ביולי 2016
     forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
     close the form