מוכר הדירה התחייב למכור את לי ולאחר מכן מחר את הדירה לאחר - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • מיכאל

  נשלח ע"ימיכאל 15:50, 23 באוגוסט 2016

  שלום, ניהלתי תקופה מו"מ לרכישת דירה בפתח תקווה, מוכר הדירה התחייב למכור את הדירה לי במחיר מסוים ולמרות זאת מחר בסופו של יום את הדירה לאחר (במחיר גבוה ב 50,000 ש"ח) האם זכותי לא עדיפה? האם ניתן למכור את הדירה לי.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ירון הראל

  עו"ד ירון הראל,מנהל הפורום

  16:55, 23 באוגוסט 2016

  מיכאל שלום,

  מן הנתונים שבשאלתך עולה כי מדובר במקרה של "עסקות נוגדות" . במקרה של התנגשות בין זכויות חוזיות נוגדות, תהיה זכותו של הראשון בזמן עדיפה (במקרה שלנו הזכות שלך). חשוב לסייג - אם השני פעל בתום לב, שילם תמורה בעד המקרקעין (גם תמורה חלקית) והמקרקעין כבר נרשמו על שמו בפנקס המקרקעין, תהיה זכותו של השני עדיפה.

  בנוגע לתום הלב של השני - ניתן לטעון כי לא פעל בתום לב אם למשל הייתה רשומה הערת אזהרה סותרת לטובתך והשני לא בדק זאת טרם הרכישה.

  לעניין המועד בו נרשמה העסקה - מתייחסים למועד שבו נרשמה העסקה בפנקס המקרקעין (ולא המועד בו אושרה העסקה לרישום).


  מדובר בנושא סבוך ולכן אני ממליץ להתייעץ עם עו"ד הבקיא בתחום החוזי והעוסק במקרקעין.

  בברכה,

  ירון

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.