נושים חושדים שחוזה שנחתם נועד להבריח את נכסי החברה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • תום

  נשלח ע"יתום 13:29, 22 באפריל 2012

  עוד ערן בבקשה תעזור לי שאלה 4 חברה א', חברה חדשה, ערכה הסכם עם חברה ב' לרכישת מלאי הסחורה של חברה ב' בסכום של 4 מיליון ₪. התמורה אמורה הייתה להיות משולמת מההכנסות העתידיות של החברה החדשה וזאת ללא כל בטוחות או ערבויות אחרות. למעשה חברה ב' הייתה חברה בפירוק והיא בקשה להבריח את נכסיה ולפיכך בעליה הקימו בעצמם את חברה א' והעבירו דרכה את הנכסים לעצמם. הנושים החושדים שחוזה זה נועד להבריח את נכסי החברה בפירוק מבקשים לברר את מצבם ( המשפטי. (מבוסס על פר"ק 766/04 א. איזו עילה יש לנושים כלפי ההסכם האמור?

  השב
 • 21:57, 28 באפריל 2012

  תום שלום,
  התשובה לשאלתך נמצאת בגוף השאלה - העילה היא הברחת נכסים. מציע שתפנה ליעוץ משפטי על ידי עורך דין המתמחה בפשיטות רגל ופירוקים.
  בברכה,
  ערן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.