שאלות לפני רכישת חברה בע'מ לגבי חובות קודמים ומה לבדוק - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 21:50, 20 במאי 2012

  שלום. ברצוני לרכוש חברה קטנה שהיא בע'מ, כמובן שכשנגיע לשלבים מתקדמים אתייעץ עם אנשי מקצוע המתאימים, אבל בשלב הראשון מה עלי לבדוק\לשאול ?. האם ברכישת החברה (לא את הפעילות שלה), כל החובות של החברה עוברים לקונה?, אם כן, כיצד ניתן למנוע זאת. מקווה שזה לא ארוך מידי, אודה גם אם אופנה למאמרים בנושא. תודה.

  השב
 • 09:11, 21 במאי 2012

  יוסי שלום,
  מכיוון שברכישת חברה מתעוררות עשרות שאלות, העצה הטובה ביותר שאני יכול לתת לך היא, לא לדחות את הפניה לאנשי מקצוע אלא דווקא להתחיל שם. שאלות מיסוי וחשיפה לחובות הן רק חלק קטן מהנושאים שיש לבדוק. במיוחד חשוב לערוך בדיקת נאותות משפטית, חשבונאית ובמידת הצורך טכנולוגית. לשאלתך הספציפית - אם אתה הופך להיות הבעלים של החברה, החובות לא "נעלמים" מאליהם. עם זאת עקרונית יש הפרדה בין בעל המניות לחברה.
  בברכה ערן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.