עסק משותף עם לא ישראלי - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • חגי

  נשלח ע"יחגי 12:42, 30 במאי 2012

  אני אמור להקים עסק - מסעדה בשותפות עם אדם שהוא לא תושב ישראלי והוא גם לא יהודי. לפני שאנחנו מתחילים בהליכים רשמיים של חתימת חוזה וכו' אני רוצה להיות בטוח שאדם שלא חי פה כדרך קבע יכול להיות שותף מלא בעסק בארץ ואם יש צורך בטפסים מיוחדים שצריך לחתום עליהם?

  השב
 • 13:30, 30 במאי 2012

  חגי שלום,
  כעקרון אין מניעה שאדם נורמטיבי, שאינו חי בישראל ואינו תגורר במדינת אוייב, יהיה שותף בעסק או בעל מניות בחברה בישראל, ואין צורך באישורים או טפסים מיוחדים.
  עם זאת, לאור הנסיבות המיוחדות, מוצע לקבל יעוץ משפטי בכל הקשור למבנה העסק, צורת ההתאגדות, שאלות מיסוי וכיו"ב. בנוסף, כבכל הקמת עסק אבל במצב הנדון במיוחד - רצוי להיעזר ביעוץ משפטי בכל הקשור למערכת היחסים בינך לבין השותף.
  בהצלחה
  ערן אלוני, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.