דרישה לשלם חצי מסכום השהייה בצימר בגלל ביטול עסקה יומיים לפני מועד ההגעה - פורום משפט מסחרי

שאלה חדשה
 • ניצן

  נשלח ע"יניצן 18:10, 25 באוקטובר 2012

  שלום, הזמנתי עבורי ועבור חבר שלי צימר. בעל הצימר ביקש שנשלם במזומן או צ'ק כשנגיע, ושאתן לו את מספר כרטיס האשראי שלי כעירבון. יומיים לפני המועד שקבענו להגיע לצימר אבא של חבר שלי אושפז בבית חולים, ונאלצנו לבטל. כעת בעל הצימר מבקש שנשלם לו חצי מהסכום (300 ש"ח) מכיוון שלא הודענו לפחות שבוע מראש. האם אני מחוייבת בתשלום? האם הוא יכול לחייב את הכרטיס שלי ללא אישור שלי? תודה.

  השב
 • 10:25, 9 בספטמבר 2013

  הי ניצן, יכול שביטול העסקה שלא במועד המתאים מייצרת "נזק" לצד האחר. נסו לבדוק בנט את התקנון ו/או נוהל הביטול של המקום. באם מופיעה דרך לביטול העסקה יש לראות במה הדבר כרוך. בדרך כלל אין מענישין בלא מזהירים. באם לא יודעתם בנושא זה - נולד המקום לקיים דיאלוג בנושא ולהגיע לפשרה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

במסגרת הפורום נשתדל לתת מענה פרקטי, קצר וקולע לשאלות הגולשים בתחום המשפט העסקי – מסחרי, תחום עליו חולשת מטריה משפטית רחבה הכוללת, בין היתר, את דיני התאגידים ודיני החוזים. עוד נוסיף, כי אתם מוזמנים לפנות בכל שאלה הקשורה להסכמים מסחריים, בעברית ובאנגלית, כגון: הסכמים למתן שירותים, הסכמי רכש, הסכמי הפצה בארץ ובחו"ל, הסכמי רישיון וקניין רוחני, הסכמי סודיות ואי-עקיפה, הסכמי זיכיון, הסכמי מייסדים ובעלי מניות ותקנוני חברות.