בקשת רשות להתגונן שלא הוגש בה כתב תביעה - פורום הוצאה לפועל

שאלה חדשה
 • אורי

  נשלח ע"יאורי 10:18, 2 בדצמבר 2014

  שלום, נפתח נגדי תיק הוצל"פ בתביעה לביצוע שטר הוצל"פ. הגשתי בקשת רשות להתגונן שהתקבלה. בהחלטה קבע הרשם מועדים להגשת כתב תביעה וכתב הגנה, לפי הצורך, בעוד בקשת הרשות להתגונן תשמש ככתב הגנה. מבקש פרעון השטר הגיש גילוי מסמכים אך לא הגיש כתב תביעה ו/או תצהיר המפרט את טענותיו כלפיי בעוד שבהליך סדר דין מהיר אליו הועברה התובענה אין הליך של גילוי מסמכים. בחודשיים לאחר המועד שבו היה צריך להיות מוגש כתב התביעה, הגיש התובע לבית המשפט בקשת הבהרה להחלטה שניתנה בבית המשפט בעניין המועד להגשת גילוי מסמכים מצידי (אציין באמרת אגב שלא קיבלתי העתק מן הבקשה כפי שנדרש, קיבלתי העתק שנשלח רק מבית המשפט עם ההחלטה). בית המשפט הבהיר כי המועדים הם כפי שנקובים בהחלטה וכי על הצדדים להגיש תצהירי עדות ראשית במועד וכך לעניין הוספת מסמכים / הבאת עדים שלא הוגשו במועד, יותרו רק ברשות בית משפט. עוד נקבע מועד ישיבה לקדם משפט. לא ברור לי כיצד נקבעת ישיבת קדם משפט מבלי שהוגש כתב תביעה. האם רואים את גילוי המסמכים ככתב תביעה? היכן הטענות המשפטיות והעובדתיות שמהן אני צריכה להתגונן. אני ממתינה לכתב התביעה שיוגש כדי שאוכל להתגונן וכן להגיש תביעה שכנגד בהתאם אך זה לא הוגש. יש לי תחושה שנעשה מהלך לפיו אני אגלה את כל הקלפים שלי בעוד הצד שכנגד ישקול צעדיו טרם תשולם האגרה. לדעתי עליי לפנות לבית המשפט ולהבהיר שלא הוגש כתב תביעה ולבקש לדחות את התובענה על הסף, אך בטרם אפעל כך עליי להבין האם גילוי המסמכים הוא כתב תביעה? (לי נשמע שלא אך אשמח לקבל עצה מנסיונך). בברכה,

  השב
 • מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

  סמדר בוכובזה, עו"ד,מנהל הפורום

  13:55, 2 בדצמבר 2014


  "עיון וגילוי מסמכים" איננו "כתב תביעה"
  אלו הם 2 כתבי טענות שונים.
  האם היה קודם צריך לגלות את המסמכים ובכפוף לכך להגיש כתב תביעה?

  תגובה
 • 04:38, 3 בדצמבר 2014

  סמדר שלום,

  תודה על תשובתך המהירה, חיזקת את מה שחשבתי. לעניין שאלתך, גילוי המסמכים אינו כפוף לכתב התביעה מאחר והתובענה עברה למסלול של סדר דין מהיר הנעדר הליך של גילוי מסמכים (למעט דרישה ספציפית). אין בהחלטת בית המשפט הוראה לעניין גילוי מסמכים.
  שאלה נוספת לי אלייך. במצב דברים זה בו לא הומצאה לי בקשה והחלטה שהוגשה לבית המשפט על ידי הצד השני וכן לא הוגש כתב תביעה (באמרת אגב אציין כי נודע לי אתמול משיחה טלפונית במוקד הנהלת בתי המשפט כי הוגש תצהיר עדות ראשית , לאחר שנקבע מועד לדיון קדם משפט, שטרם קיבלתי אותו). גם אם נייחס לתצהיר העדות הראשית מעמד של "כתב תביעה", עדיין מדובר באיחור של למעלה מחודשיים. הקבוע בהחלטה.
  האם אוכל לבקש מבית המשפט לדחות / למחוק את התובענה ולהחזיר לידי את כל השטרות בהן מחזיקה התובעת. בנוסף אציין כי לא שולמה אגרה על ידי התובעת.

  שוב מודה על העזרה ועל התשובה המקצועית

  תגובה
מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום: בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהלת מיוחדת ו/או נאמן בפשט"ר, ומכריעה בתביעות חוב של חייבים בפשט"ר ו/או של עובדים בחברות שבפירוק.
למידע נוסף

077-9971422 חיוג
הודעה

שוקל הליכי הוצאה לפועל, יש לך חובות? אתה חייב מוגבל באמצעים?  נפתחו נגדך בינתיים תיקים בהוצלפ.. זכית בפסק דין אבל הצד השני מתעלם ומסרב לשלם...  כל אלו ועוד בין הנושאים הקשורים לפורום זה.