מחצית מהזכויות הקופת"ג של הבעל לשעבר - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 13:41, 4 בדצמבר 2012

  שלום! התגרשתי בשנת 98. לפי הסכם הגירושין, מגיע לי מחצית מהזכויות מקופת"ג של בעלי לשעבר, על כל תקופת הנישואין (28 שנים). כיום כאשר בעלי עומד לפרוש לגמלאות, התברר לי שעוד בשנת 92 הוא משך כספים מהקופה לחשבון שהתנהל על שמו בלבד. משיכת הכספים בוצעה לל א ידיעתי. ברצוני לדעת האם ניתן לדרוש ממנו השבת מחצית מהכספים האמורים, במידה וכן, כיצד יש לחשב את ערכו הנוכחי של אותו הסכום. תודה.

  השב
 • 12:46, 6 בדצמבר 2012

  חנה שלום
  ככל שניתן תוקף של פסק דין להסכם הגירושין אזי בהחלט ניתן להמיר את פסק הדין לסכום כסף. בית משפט לענייני משפחה מוסמך על פי חוק לדון בתביעות מסוג זה לרבות אכיפתו של ההסכם.
  ואולם במקרה שלך, נראה כי הוחתמת על הסכם בטעות או ברמייה ועל כן, בהחלט קמה לך הזכות לתבוע את הסכומים. בטרם תעשי כן, הייתי מציעה כי תבדקי אפשרות של חישוב וכדאיות להגשת תביעה כזו.
  בכל מקרה של כדאיות הייתי ממליצה לפנות לעו"ד שעוסק בתחום המשפחה כדי לגבש אסטרטגיה טרם הגשת תביעה לבית המשפט.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.