חלוקת חשבון בנק משותף - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • ירון

  נשלח ע"יירון 10:26, 16 בדצמבר 2012

  שלום רב, אשתי ואני פתחנו במהלך הנישואים חשבון בנק משותף, אליו העברתי סכומים נכבדים, בין השאר מתנות וירושות ושכר דירה מדירה שבבעלותי. גם אישתי העבירה לחשבון זה ירושות, אבל בסכומים נמוכים בהרבה. איך יחולק החשבון בגירושין?

  השב
 • 22:39, 18 בדצמבר 2012

  ירון שלום
  ככלל ככל שהייתה כוונת שיתוף לעניין הירושות, בין היתר בשל העובדה שהכנסתם את הכספים לחשבון המשותף הרי שככל הנראה יורה בית המשפט לענייני משפחה על חלוקה שווה של החשבון.
  לכל כלל יש יוצא מן הכלל וצריך לבחון האם הדברים נעשו בתום לב, האם לא הייתה כוונת מרמה בהזרמת הכספים ועוד. הייתי מציעה ליטול ייצוג של עו"ד מתחום המשפחה על מנת לקבל ייעוץ הולם בנסיבות העניין ולאחר קבלת פירוט מדוייק לגבי הסכומים, המועדים וכיו"ב

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.