האם במקרה של גירושין הבעל ישלם פחות מזונות ויהיה זכאי למוניטין אישי שלי? - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • שלי

  נשלח ע"ישלי 09:07, 8 בינואר 2013

  התחתנתי עם בעלי לפני כ-8 שנים. יש לנו 2 ילדות קטנות. במהלך השנים גם גרנו קצת בחו"ל ואני מאוד התקדמתי בעבודה. באיזשהו שלב עברתי את המשכורת של בעלי וכיום אני משתכרת יותר ממנו באופן די משמעותי (הבדל של כמה אלפים בנטו). היחסים בינינו לא טובים ויש דיבורים על גירושים. האם במקרה שנתגרש הוא ישלם לי פחות מזונות ויהיה זכאי למוניטין האישי שלי? איך אפשר לכמת זאת במדיוק ואיך החלוקה מתבצעת?

  השב
 • 11:47, 8 בינואר 2013

  שלי שלום
  אכן היום לעניין מזונות הקטינים מתחשבים גם בהכנסות האם ואולם, כל עוד לא שונה החוק, הרי שבית המשפט אמור לפסוק בהתאם לצרכים המינימליים של הקטינים כאשר את תישאי ביתרה מדין צדקה.
  לעניין המוניטין האישי, עדיין אין קו חד משמעי על פיו פועלים, קיימות מספר שיטות שבהן אומדים מוניטין אישי אך בד"כ כאשר מדובר בפערים של בין 15,000 ש"ח ל-20,000 ש"ח ותוך התחשבות בפוטנציאל השתכרות של שני הצדדים. אין תשובה וודאית לעניין זה ובוודאי שלא כל הנתונים פרושים לפני.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות.
  בהערת אגב אציין כי לא הייתי מציעה לדבר על גירושין בטרם קיבלת ייעוץ משפטי לאור הנסיבות המתוארות במקרה שלך

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.