זכויות שלי בחנות שבעלי הקים לפני הנישואין - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • גלית

  נשלח ע"יגלית 12:52, 19 במרץ 2013

  שלום לפני שהתחתנו בעלי הקים חנות שעדיין בבעלותנו. העסק היום מצליח מאוד. במהלך שנות הנישואין שיפצנו את החנות והשקענו בה כסף רב משותף. אנחנו מתגרשים. האם החנות תישאר בבעלות בעלי בלבד בגלל שהקים אותה לפני שנישאנו מכספו? מה הזכויות שלי עם החנות?

  השב
 • 13:08, 31 במרץ 2013

  גלית שלום! משאלתך עולה כי לא רק שהייתה כוונת שיתוף אלא אף הושקעו משאבים משותפים בחנות מה שמוביל למסקנה כי החנות תחולק. יכול שהערכאה השיפוטית שתדון - אם בית משפט לענייני משפחה ואם בית הדין הרבני- לא יחלקו באופן שווה בהתאם להוראות חוק יחסי ממון ויכול שבעת החלוקה יילקחו בחשבון הכספים שהובאו על ידי בעלך בטרם ״השיתוף״. לאחרונה ניתן פסק דין על ידי בית משפט העליון על פיו נקבע כי בית שהובא עוד בטרם הנישואין יחולק בין הצדדים. מכל מקום סביר להניח שחוסר הוודאות המוחלט בנושאים אלה דווקא יטה את הכף לטובת זכויותייך. במקרים מהסוג שלך הייתי ממליצה ליקבל ייעוץ מעורך דין מתחום המשפחה בטרם שתפעלי.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.