פנייה לבית משפט לתביעות קטנות ע"מ לקבל את חלקי בשכר הדירה השייכת לי ולאחי - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • סולי

  נשלח ע"יסולי 14:52, 28 במאי 2013

  שלום אני ואחי ירשנו דירה אבינו המנוח. עלפי צוואתו שאושרה על ידי רשם הירושות הדירה שייכת לשנינו. לפני כשנה אחי חתם עם אבי על חוזה שכירות לא מוגנת על דירה זו. על פי החוזה הוא רשאי להשאר בדירה בתשלום עוד כשנה וחצי. למיטב ידיעתי אחי מתכונן לפנות לבית המשפט בעתיד הקרוב כדי לחלק את ה"רכוש המשותף" שאלתי היא בקשר לשכ"ד- האם אני יכול בשלב הזה לפנות לבית המשפט לתביעות קטנות(לםני שאחי פונה לבית המשפט לענייני משפחה) על מנת לקבל את חלקי בשכר הדירה-האם לאחי יכול להתנגד להתדיין בתביעות קטנות בטענה שמדובר בהליך שצריך להיות נדון בבית המשפט לענייני משפחה. כוונתי היא תביעה רק על השכ"ד תודה

  השב
 • 06:17, 30 במאי 2013

  סולי שלום
  חוק בית משפט לענייני משפחה קובע:
  (
  (2)​תובענה אזרחית בין אדם או עזבונו לבין בן משפחתו, או עזבונו, שעילתה סכסוך בתוך המשפחה, יהא נושאה או שוויה אשר יהא;
  מרבית הסכסוכים כגון זה שתיארת נובעים מעצם היותכם בני משפחה ועל כן ייכנסו לגדרו של בית המשפט לענייני משפחה. ישנם מקרים בהם ישנם סכסוכים על רקע עסקי כמו שותפויות ואלה ידונו בבית משפט מתאים. מאחר ואינני יודעת את סיבת הסכסוך אינני יכולה להשיב עניינית אך מקווה שסייעתי.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.