הגשת בקשה לפירוק שיתוף ואיזון משאבים לפני הדיון הראשון - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • moshe

  נשלח ע"יmoshe 18:14, 22 בדצמבר 2013

  שלום. אשתי בגדה בי לפני שלוש שנים וכעת הגישה תביעת מזונות בבית משפט אזרחי. שאלתי היא האם נכון שאגיש כעת עוד לפני הדיון הראשון בקשה לפירוק שיתוף ואיזון משאבים (אנחנו עדיין לא גרושים) או כדאי לחכות עם זה. יצויין כי מצבי הכלכלי גרוע ביותר ואילו היא אשה אמידה בעלת הכנסה גבוהה. אני ביקשתי פטור ממזונות עקב המצב הכלכלי שלי. תודה מראש.

  השב
 • 18:53, 22 בדצמבר 2013

  משה שלום.
  כל תביעה בבית משפט לענייני משפחה על אף שהיא מתקיימת בפני אותו שופט, עומדת בפני עצמה בכל הקשור להליך הפרוצדורלי. בית המשפט לענייני משפחה לא יידרש לסעד שלא הוגש לפניו ואולם הוא רשאי בהחלט להורות על פירוק שיתוף תוך זמן קצר הקבוע בחוק יחסי ממון ומניין הימים מתחיל להיספר מיום הגשת התביעה הראשונה לבית המשפט. (אף בקשה לצו הגנה נכללת בתוך אותם כתבי טענות).

  מכל מקום, למצבה הכלכלי של אשתך אין קשר לפירוק השיתוף ואולם זו יכולה להיות טענה טובה לזירוז העניין.
  בהחלטה הייתי ממליצה להגיש תביעה לפירוק השיתוף ואיזון המשאבים אם אלה עולים בקנה אחד עם טובתך ומימוש זכויותיך.
  עליך לקבל סיוע משפטי מעורך דין מתחום המשפחה שיסייע לך בהליכים המשפטיים לצורך שמירה על זכויותיך.
  בהצלחה.

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.