תביעת כספים שהגרוש משך מקופת הגמל והעבירם לחשבון פרטי שלו - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • חנה

  נשלח ע"יחנה 14:20, 20 במרץ 2014

  שלום התגרשתי לפני 12 שנים. בהסכם הגירושין החלטנו על חלוקת פנסיה בעת היציאה לפנסיה בפועל. כיום, לאחר יציאתו לפנסיה של בעלי לשעבר, התגלה לי, כי עוד בהיותינו נשואים משך כספים מקופת"ג והעבירם לחשבון פרטי משלו. הדבר נודע לי מקופת"ג רק עכשיו. האם ניתן לתבוע עכשיו את הכספים הנ"ל? חוק ההתישנות חל רק מרגע שנודע לי על הברחת הכספים. האם הוא יכול לטעון על התרשלות מצידי שלא בדקתי לפני הגירושין? איך יכולתי לדעת? תודה.

  השב
 • 15:34, 20 במרץ 2014

  שלום
  לצערי לא אוכל להשיב על שאלתך ללא קריאת הסכם הגירושין אשר נחתם על ידכם.

  ככלל,. אם ההסכם מעגן כספים שהועלמו מהמעגל המשותף או לחילופין ההסכם כולל את מלוא זכויותיכם, הרי שלא חלה על כספים אלה התיישנות לנוכח העובדה כי פסק דין אינו מתיישן.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.