משיכת כספים מחשבון בנק טרם המועד הקובע - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • אלון

  נשלח ע"יאלון 20:32, 10 במאי 2014

  כיצד מתייחס בית המשפט, במקרה של חלוקת רכוש ואיזון משאבים, לכספים שנמשכו מחשבון של אחד מבני הזוג טרם המועד הקובע? החשבון הוא של בן הזוג בלבד ולא חשבון משותף. האם הסכום נכנס להתחשבנות בין השניים? או האם בגלל שהמשיכה היתה לפני המועד הקובע אין מתייחסים לזה ? במידה שהתשובה חיא שאכן מתייחסים לזה, עד כמה זמן לפני המועד הקובע מתייחסים לזה? כלומר: האם משיכה שהיתה חודש לפני המועד הקובע דינה כמשיכה שהיתה שנה או שנתיים או 5 שנים לפני המועד ??

  השב
 • 10:14, 11 במאי 2014

  אלון שלום ככלל, במידה ונעשו משיכות - גם אם מדובר מחשבונות הרשומים על שם מי מהצדדים - בית המשפט יבחן האם המשיכות נעשו שלא במסגרת החיים המשותפים והאם מדובר במשיכות חריגות. ככל שיתגלה כי צד אחד הוציא כספים מתוך מגמה לרפד את דרכו להשגת רכוש שלא בתום לב ושלא בידיעת הצד השני הרי שהדברים יילקחו בחשבון. בהחלט יכול להיות מצב שבו משיכה חריגה שנעשתה 5 שנים לפני המועד הקובע כמו למשל קרנות כספיים, סכומים גדולים - הרי שגם אלה יילקחו בחשבון. אין בתשובתי זו כדי לתת ייעוץ משפטי כזה או אחר, איזון משאבים בין צדדים צריך שייעשה בתום לב מירבי על מנת שיכלול את כל הזכויות והחובות שנצברו על ידי שני בני הזוג גם אם מדובר בחשבונות נפרדים. שיהיה בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.