חוק זכות הפנסיה החדשה - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • עמית

  נשלח ע"יעמית 14:35, 21 באפריל 2015

  כיום אני פורש מצהל עם פנסיה צוברת (לא תקציבית). ולזכותי יעמוד סכום פנסיה חודשי. התגרשתי לפני שנתיים וחצי. בעצם אקבל פנסית גישור עד גיל 67 ומגיל זה אקבל מקרן הפנסיה. האם לגרושתי יש זכויות גם בפנסית הגישור? איך קובעים את החלק היחסי. האם חלק מהפנסיה שעובר אליה כולל את תשלום המיסים על החלק היחסי שהיא תקבל? אודה לתשובות, אם יש

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  15:21, 6 במאי 2015

  עמית שלום
  ככלל, לגרושתך על פי דין קיימות זכויות בפנסיה העתידית כמו גם בזכויות הפנסיה המוקדמת אך אין בכך הכרח בכל הקשור להסכמותיכם או לפסק דין שניתן בעניין. לפיכך, אין בשאלתך די פרטים למתן תשובה עניינית, לרבות עיון בפסק הדין או בהסכם הגירושין שניתן
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות בנושא זה
  בהצלחה
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
 • 15:55, 6 במאי 2015

  תודה ובכל זאת שאלה נוספת.
  האם יש לגרושתי זכויות גם על פיצוים לפני שהיינו נשואים. או לחילופין - האם יש הגדרה לידועה בציבור בחיים שלפני הנישואין לצורך העניין?

  תגובה
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  19:09, 11 במאי 2015

  ככלל המועד הקובע לזוג שנישא הוא מועד הנישואין שאז חל חוק יחסי ממון, בניגוד לידועים בציבור שאז תחול הלכת השיתוף. לא הייתי מזכירה את עובדת היותכם ידועים בציבור בטרם הוכרזתם ככאלה.
  בהצלחה

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.