גמולי השתלמות שנצברו לאחר מועד הקרע - פורום חלוקת רכוש ואיזון משאבים

שאלה חדשה
 • צילי

  נשלח ע"יצילי 12:32, 28 בדצמבר 2015

  האם יש לחלק גמולי השתלמות שצברתי כמורה לאחר מועד הקרע עם הגרוש לפי החוק לחלוקת חיסכון פנסיוני. מדובר בפנסיה תקציבית. חלק מהגמולים נצברו ע"י קורסים ששולמו ע"י קרן ההשתלמות אותה עלי לחלוק עם הגרוש. כמו כן עשיתי תעודת הוראה שזכתה אותי ב 8.5 גמולים ושלמתי מכספי את שכר הלימוד . מדובר ב 17 גמולים שנצברו לאחר מועד הקרע.

  השב
 • מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

  עו"ד רינה פוליטי,מנהל הפורום

  14:52, 1 בינואר 2016

  צילי שלום
  חוק הפנסיה אינו כולל גמולי השתלמות ולכן בכל מקרה התשובה שלילית. שימת לבך כי ככלל הסכומים המאוזנים בין בני זוג הינם רק אלה שנצברו במהלך החיים המשותפים ועל כן, גם ללא קשר ללחוק הרי שלא גיעים לבן הזוג גמולי השתלמות שנצברו לאחר המועד הקובע. באם גמול ההשתלמות נתקבל בגין תקופה קודמת - אזי סביר להניח כי תאלצי לחלוק.
  אשמח לעמוד לרשותך לצורך הבהרות
  רינה פוליטי, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

מנהל הפורום: רינה פוליטי - משרד עורכי דין וגישור

עוסקת בתחום דיני המשפחה - גירושין, הסכמי ממון, צוואות, ירושות וככלל - סכסוכים שבתוך המשפחה. מגשרת וח
למידע נוסף

053-9374039 חיוג
הודעה

פורום זה יעסוק בשאלות הנוגעות לחלוקת הרכוש, איזון המשאבים, נכסי קריירה ומוניטין אישי  בעת הסכסוך בין בני זוג  כאשר אלה הם רכיבים משמעותיים ביותר היכולים להשפיע על העתיד הכלכלי של כל אחד מבני הזוג. בשל תיקון חוק יחסי ממון הצדדים יכולים למצוא את עצמם באי וודאות מוחלטת באשר לתוצאה כמו למשל דירה שנרכשה בטרם הנישואין האם היא נכנסת למעגל החלוקה אם לאו? היום יש משמעות למועד הגשת התביעות לעניין פירוק השיתוף/איזון המשאבים וחלוקתם בין בני הזוג.. על כל אלה ועוד אנחנו כאן בשבילכם.